13. 10. 2018. 20:32 >> 20:16
2

PRVI TRIJUMF GIBRALTARA

Norveška bolja od Slovenije

Fudbaleri Norveške pobijedili su Sloveniju sa 1:0, u trećem kolu grupe tri Lige nacija C.

To je Norvežanima druga pobjeda u takmičenju, dok su Slovenci zabilježili i treći poraz. Jedini gol na meču postigao je Ole Selnes, u petom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Norveška za tri dana dočekuje Bugarsku, a Slovenija će pred domaćom publikom ugostiti Kipar.

U ligi D, odnosno najnižem rangu Lige nacija viđeni su neki zanimljivi rezultati.

Najveće iznenađenje priredila je ekipa Gibraltara, koja je pobijedila na tek trećem zvaničnom meču od kada igraju pod FIFA i UEFA takmičenjima.

Oni su na gostovanju savladali Jermeniju sa 1:0, a jedini pogodak postigao je Čipolina u 50. minutu iz penala.

U ostalim mečevima Gruzija je savladala Andoru 3:0, dok su Letonija i Kazahstan odigrali 1:1.