[ rtcg.me, beta ]

23. 10. 2018. 22:53 >> 23:02

SITI SIGURAN

Dibala utišao "Old Traford", Real jedva, Džeko nosi Romu

Pogotkom Paola Dibale Juventus je savladao Mančester junajted u gostima 1:0, upisao i treću pobjedu u Ligi šampiona i napravio veliki korak ka prvom mjestu u grupi. U ostalim mečevima, Real je jedva izašao na kraj sa Plzenom 2:1, dok su sigurne pobjede ostvarili Roma i Siti.

Trenutak odluke na "Old trafordu" dogodio se u 17. minutu.

Poslije centaršuta Kristijana Ronalda s desne strane, lopta se odbila do Dibale, koji se nalazio na ivici šesnaesterca i smjestio loptu u gol.

Do kraja prvog dijela igre, italijanski klub je imao dvije šanse da duplira prednost, ali je šuteve Žoaa Kansele i Bleza Matuidia odbranio David de Hea.

U nastavku utakmice veliku priliku imao je i nekadašnji fudbaler Mančester junajteda, Ronaldo, koji je šutirao u gornji desni ugao, ali je De Hea zabilježio novu odbranu.

Junajted je najveću priliku imao preko Pola Pogbe, koji je šutirao s ivice šesnaesterca, ali je pogodio stativu, te je rezultat ostao nepromijenjen.

Fudbaleri Juventusa zadržali su prvu poziciju Grupe H sa devet bodova, dok se engleski klub nalazi na drugom mjestu sa četiri.

Ranije danas u Grupi H Jang Bojs i Valensija igrali su neriješeno 1:1.

U grupi G, Real je prekinuo post dug pet utakmica , pobjedom nad Plzenom u Madridu 2:1. Benzema je doveo domaćina u vođstvo u 11. minutu, prednost je duplirao Marselo u 56. minutu, da bi Horokovski u finišu smanjio na 2:1.

Ipak, Real je sačuvao pobjedu, ali uprkos trijumf publika je bila nezadovoljna , pa su se u Madridu čuli i zvižduci. Roma je na krilima dvostrukog strijelca Edina Džeka srušila CSKA. Pogodio je i Under, pa je "vučica" upisala drugu pobjedu.

Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su večeras u gostima Šahtjor iz Donjecka sa 3:0.

Šampion Engleske je u Harkovu uspio da se revanšira Šahtjoru za poraz iz prošle sezone i ubjedljivim trijumfom dođe do šestog boda u Ligi šampiona.

Ekipa Pepa Gvardiole povela je golom Davida Silve u 30. minutu, da bi samo pet minuta kasnije Emerik Laport povisio na 2:0 poslije kornera Kevina de Brujnea.

Siti je u nastavku susreta imao potpunu kontrolu nad utakmicom, propustio je nekoliko prilika da uveća prednost, ali je u tome ipak uspio u 71. minutu kada je Bernardo Silva postavio konačan rezultat.

Hofenhajm i Lion odigrali su izuzetno zanimljivu i dinamičnu utakmicu punu preokreta 3:3.

Francuski klub poveo je pogotkom Bertranda Traorea u 27. minutu, da bi Hofenhajm preko Andreja Kramarića u 33. došao do izjednačenja.

Hrvatski reprezentativac je svojim drugim golom u 47. minutu donio prednost Hofenhajmu, ali je Lion i pored toga uspio da dođe do preokreta.

Prvo je Tangi Ndombele u 59. minutu donio novo izjednačenje, da bi novu prednost Lionu donio Memfis Depaj u 67.

Hofenhajm je ipak na kraju uspio da dođe do izjednačenja i to pogotkom Žoelintona u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Fudbaleri Ajaksa pobijedili su na svom terenu Benfiku sa 1:0.

Gol odluke u izjednačenoj utakmici viđen je u drugom minutu sudijske nadoknade vremena kada je Nuser Mazraui sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca zatresao mrežu rivala.

Oba tima su prethodno imala nekoliko dobrih prilika, ali im je nedostajala realizacija u završnici.

Ranije danas u Grupi E Bajern Minhen je sa 2:0 pobijedio AEK.

Rezultati  i tabele:

Grupa E

AEK - Bajern Minhen 0:2

Ajaks - Benfika 1:0

Tabela: Ajaks 7, Bajern 7, Benfika 3, AEK 0.

Kraj na svim mečevima.

92' Ajajks je u nadoknadi srušio Benfiku, Mazuru je heroj.

92' Žoelinton po svemu sudeći donosi bod Hofenhamjnu 3:3!

79' Smanjio je Plzen u Madridu, Hrosovski je matirao Navasa.

71' I Siti je završio posao, Bernardo Silva je povisio na 3:0.

67' Lion opet vodi, Depaj je pogodio, luda utakmica u Njemačkoj.

59' Goleada u Njemačkoj, Lion je preko Ndombelea izjednačio na 2:2.

56' Real je na 2:0, Marselo je strijelac.

50 Roma je završila posao, Under je povisio na 3:0.

47' Preokret Hofenhajma, opet Kramarić 2:1

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

42' Nevjerovatni Džeko, njegov drugi gol, Roma vodi 2:0.

35' Blic-krig Sitija, Laport je duplirao prednost "građana".

33' Brzo je odgovorio Hofenhajm, Kramarić je poravnao na 1:1.

30' Gol i na Olimpiku, Džeko je donio vođsto Romi.

30' Siti je golom Davida Silve "otključao bravu" Šahtjora.

27' Poveo je i Lion na gostovanju Hofenhajmu, pogodio je Traore.

17' Vodi Juve, Ronaldo je centrirao sa desne strane, Soling izblokirao Kvadrada, a na odbijenu loptu je natrčao Dibala sa sedam, osam metara posloa loptu u mrežu.

11' Prvi gol večeras postigao je Real, Benzema je strijelac.