03. 11. 2018. 17:30 >> 20:53
3

SUTJESKA UBJEDLJIVA

Zeti derbi, tri tima na vrhu tabele

Fudbaleri Budućnosti poraženi su danas na stadionu pod Goricom od Zete 2:0, u utakmici 14. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Ekipa iz Golubovaca do pobjede došla je golovima Aldin Adžović u 12. i Lazara Lambulića u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena.

Zeta je upisala sedmi trijumf i izjednačila se na čelu tabele sa podgoričkim i nikšićkim timom.

Sutjeska je u Danilovgradu pobijedila Iskru 4:0 i upisala sedmi trijumf ove sezone.

Zvanični šampion do pobjede došao je golovima Marka Ćetkovića u 20. i 23, Stefana Lončara u 45. i Boža Markovića u 80. minutu iz jedanaesterca.

OFK Titograd je pred svojim navijačima poražen od Grblja 2:0.

Ekipa iz Radanovića do pobjede došla je golovima Dejana Kotorca u 32. i Nikole Popovića u 84. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Rudara i Mornara, koji su u Pljevljima igrali 1:1.

Barski tim poveo je golom Denisa Džanovića u 15. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Aleksandar Macanović u 45. minutu.

U posljednjem meču kola, fudbaleri Petrovca pobijedili su večeras pred svojim navijačima cetinjski Lovćen 1:0.

Odlučujući pogodak, za sedmi trijumf Petrovca, postigao je Aleksandar Vujačić u 56. minutu iz jedanaesterca.

Sutjeska, Zeta i Budućnost sa po 25 bodova dijele čelnu poziciju na tabeli.

Petrovac je četvrti sa 23, dok bod manje ima petplasirani OFK Titograd.

U 15. kolu, naredne subote, sastaće se: Petrovac - Budućnost, Lovćen - Rudar, Mornar - Iskra, Sutjeska - OFK Titograd i Grbalj - Zeta.

U borbi za Trofej radija Crne Gore, koji se dodjeljuje najboljem strijelcu, i dalje vodi Stevan Milošević iz Iskre sa osam pogodaka. Tri gola manje postigao je drugoplasirani Nikola Krstović, napadač Zete.