[ Objavio: O.Z. ]

03. 11. 2018. 20:06 >> 19:43

PET GOLOVA U MREŽI ĐENOVE

Inter ubjedljiv i bez Ikardija, Florenci spasio Romu

Fudbaleri Intera savladali su danas Đenovu na svom terenu sa ubjedljvih 5:0, u 11. kolu italijanske Serije A.

Lučijano Spaleti danas je ostavio na klupi Maura Ikardija, kako bi Argentinac odmarao i spreman dočekao duel sa Barselonom u Ligi šampiona u važnom meču za "nero-azure".

Ipak, Inter je i bez svog kapitena i najboljeg strijelca došao do lagane pobjede, što je sedma uzastopna pobjeda milanskog velikana u Seriji A. Đenova je s druge strane prvi put ove sezone završila meč bez datog gola.

U razmaku od dva minuta Inter dolazi do dva gola. Prvo je Galjardini u 14. pogodio za 1:0, a samo dva minuta kasnije Politano je povisio na 2:0. Zanimjivo, Žoao Mario je oba puta asistirao.

U 49. minutu novi gol Galjardinija, da bi u 91. minutu nakon dvije asistencije Žoao Mario i sam postigao pogodak. Konačan rezultat postavio je Naingolan u 94. minutu.

Inter ove sezone zaista djeluje moćno i sa 25 bodova sada je drugi tim na tabeli, dok vodeći Juve ima 28 i utakmicu manje, pošto večeras dočekuje Kaljari.

Fiorentina i Roma su remizirali rezultatom 1:1.

U Firenci je bilo mngo prilika na obje strane, nekoliko čistih zicera, ali i golmani su imali svoj dan.

Fiorentina je stigla do vođstva u 33. minuti, a strijelac je bio Vereto. Iskoristio je neopreznost golmana Olsena, koji je skrivio penal nakon duela s napadačem domaćih.

Prije toga je Roma imala veliku šansu preko Edina Džeka, koji ne koristi stopostotnu šansu sa nekoliko metara.

Roma je u nastavku uspjela da se spasi poraza, pošto je Florenci pet minuta prije kraja meča zatresao mrežu za 1:1.

Roma ima 16 bodova, baš koliko i Fiorentina, i nalazi se na sedmoj poziciji.