[ Objavio: O.Z. ]

04. 11. 2018. 21:14   >>  22:47

DANAS SLAVIO SAMO EIBAR

Tri tima izjednačena na 2. mjestu Primere

Odigrane su sve utakmice 11. kola španske Primere, nakon kojih tri ekipe dijele drugo mjesto tabele sa po 20 bodova.

Ueska nije imala sreće da prekine niz od devet utakmica bez pobjede pošto je na svom terenu remizirala sa Hetafeom 1:1.

Poveli su domaćini u 50. minutu preko Ksavijera Ečeite i do samog finiša susreta činilo se da će Ueska konačno upisati tek drugu pobjedu u Primeri, ali onda je uslijedio hladan tuš u prvom minutu nadoknade vremena pošto je Horhe Molina postavio konačan rezultat.

Meč od kojeg se mnogo očekivalo u Sosijedadu između domaćina i Sevilje nije donio previše uzbuđenja, pa su mreže mirovale nakon 90 minuta igre.

Pobjednika nije bilo ni u duelu Viljareala i Levantea, koji je završen rezultatom 1:1.

Ranije danas, fudbaleri Eibara pobijedili su danas na svom terenu Alaves sa 2:1, golom u nadoknadi vremena.

Alaves je poveo u četvrtom minutu golom Manua Garsije, a izjednačio je Žoan Žordan u 69. minutu. Pobjedu Eibaru doneo je Papakuli Diop golom u prvom minutu nadoknade vremena.

Alaves je prekinuo niz od tri pobjede i ima 20 bodova, kao i Sevilja i Atletiko Madrid. Priliku da ih preskoči sjutra ima Espanjol, koji ima 18 bodova, a dočekuje Atletik Bailbao.

Spektakularan meč zatvorio je današnji dan u Primeri. Betis i Selta su u Sevilji odigrali 3:3.