[ Objavio: O.Z. ]

07. 11. 2018. 22:53 >> 22:57

LEVANDOVSKI NOSI BAJERN

Preokret Junajteda, Real i Siti ubjedljivi

Fudbaleri Junajteda savladali su Juventus u Torinu nakon preokreta 2:1, u derbiju večerašnjeg programa četvrtog kola Lige šampiona. Real Madrid i Siti bili su ubjedljivi protiv Plzena 5:0, odnosno Šahtjora 6:0, dok je Bajern golovima Levandovskog pobijedio AEK 2:0.

Junajted je tako nanio Juventusu prvi poraz u sezoni. Domaćin je bio bolji, Kedira i Dibala su pogađali okvir gola, prije nego je Ronaldo  u 65. minutu doveo Juve u vođstvo.

Šampion Italije je potom propustio još nekoliko dobrih prilika, da bi Junajted to surovo kaznio u finišu.

Prvo je Mata iz slobodnog udarca u 86. poravnao, a potom je u 90. Aleks Sandro postigao autogol za veliku pobjedu čete Žozea Murinja.

Juve je ostao na devet bodova, Junajted ima dva manje, a Valensija ima pet.

Real Madrid je lako izašao na kraj sa Plzenjom u gostima 5:0. Benzema se upisao dva puta, a pogađali su još Kazemiro, Garet Bejl i Toni Kros.

Mančester siti je brojao do šest, uz het-trik Gabrijela Žezusa, dok je Lion u finišu prokockao dva gola prednosti protiv Hofenhajma, iako je imao igrača više.

Pored ubjedljive pobjede Sitija, nakon ovog meča najviše će se govoriti o jedanaestercu koji je sredinom prvog poluvremena dosudio mađarski sudija Viktor Kasai. Sterling je ušao u kazneni prostor ukrajinske ekipe, spotakao se i pao, a arbitar je bez mnogo razmišljanja pokazao na bijelu tačku.

Bajern je na krilima dvostrukog strijelaca Levanodvskog srušio AEK i preuzeo prvo mjesto, pošsto su Benfika i Ajakas podilili plijen 1:1.

Grupa E

Bajern - AEK 2:0

Benfika - Ajaks 1:1

Tabela: Bajern 10, Ajaks 8, Benfika 4, AEK 0.

Grupa F

Lion - Hofenhajm 2:2

Mančester siti - Šahtjor 6:0

Tabela: Mančester siti 9, Lion 6, Hofenhajm 3, Šahtjor 2.

Grupa G

CSKA Moskva - Roma 1:2

Viktorija Plzenj - Real Madrid 0:5

Tabela: Roma 9, Real 9, CSKA 4, Plzenj 1.

Grupa H

Valensija - Jang Bojs 3:1

Juventus - Mančester junajted 1:2

Tabela: Juventus 9, Mančester junajted 7, Valensija 5, Jang Bojs 1.

Tok mečeva:

92' Sjajni Hofenhajm, sa igačem manje je stigao do izjednačenja, pogodio je Kaderbek.

90' Het-trik Gabrijela Žezusa 6:0.

90' Muk u Torinu, Junajted je prekrenuo, autogol Bonućija.

86' Majstorija Mate iz slobodnjaka za 1:1!

84' "Petarda" i na "Etihadu", Marez je strijelac.

71' Bajern blizu pobjede, opet Levandovski.

71' Ubjedljiv je i Siti, Gabrijel Žezus je opet pogodio iz penala za 4:0.

67' Real se raspucao, Kros je povisio na 5:0.

65' Kakav gol Ronalda! Portugalac je uhvatio volej sa 10-11 metara i "pocijepao" mrežu za vođstvo Juvea!

65' Hofenhajm je sa igračem manje (isključen je Kasim) smanjio protiv Liona, pogodio je Kramarić.

61' Tadić je donio izjednačenje Ajaksu u Lisabonu.

49' Sterling je povisio na 3:0.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

40' "Poker" Reala, upisao se i Bejl.

37' Real je završio posao, drugi gol Benzeme 3:0.

31' AEK je poklekao u Minhenu, Levandovski je zatresao mrežu.

29' Benfika je preko Honasa povela protiv Ajaksa.

28' Ndomele je pogodio za Lion 2:0, frnacuski tim hita ka pobjedi protiv Hofenhajma.

24' I Siti je na 2:0, strijelac je Gabrijel Žezus.

23' Blic-krig prvaka Evrope, Kazemiro je duplirao prednost.

21' Real je otključao bravu Plzena, pogodio je Benzema.

20' Fekir je doveo Lion u vođstvo.

13' Prvo gol pao je na "Etihadu", David Silva je načeo Šahtjor.