-3.0 °C

DERBI KOLA 11. 11. 2018. 22:38   >>  22:24 0

DERBI KOLA

Juventus bolji od Milana

Fudbaleri Juventusa pobijedili su večeras u gostima Milan sa 2:0 u 12. kolu italijanske Serije A.

Juventus je na gostovanju na stadionu San Siro bio bolji rival tokom cijelog meča, a do prednosti je došao već u osmom minutu kada je Aleks Sandro proigrao Marija Mandžukića koji je lako savladao Đanluiđija Donarumu.

Imao je Juventus kontrolu nad utakmicom i u nastavku, ali je Milan u 41. minutu propustio odličnu priliku da dođe do izjednačenja.

Argentinski napadač Gonsalo Iguain je iz jedanaesterca, koji je nekoliko minuta ranije skrivio Mehdi Benatija igrajući rukom u šesnaestercu, pogodio stativu.

Drugi dio meča nije donio previše uzbuđenja koje je viđeno tek u samom finišu i to u posljednjih 10 minuta.

Prvo je u 81. minutu poslije jedne odbijene lopte Kristijano Ronaldo "zakucao" loptu u mrežu Donarume, da bi potom tri minuta kasnije Iguain, iznerviram odlukom arbitra usljed jednog prekšaja, zbog prigovora dobio drugi žuti karton i tako teren morao da napusti ranije.

Juventus je prvi na tabeli 34 boda, dok je Milan peti sa 21.

Nešto ranije večeras Sasuolo i Lacio igrali su neriješeno 1:1.