20. 11. 2018. 22:39 >> 23:57
50

LIGA NACIJA

Poraz od Rumunije, "sokoli" ostaju u C diviziji

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je u Podgorici od Rumunije 0:1, u utakmici posljednjeg, šestog kola C Lige UEFA Lige nacija. "Sokoli" su takmičenje u grupi završili na trećem mjestu, ali su izbjegli ispadanje u D Ligu kao najgore trećeplasirana selekcija.

Zahvaljujući jučerašnjem porazu Kipra od Norveške izabranici selektora Ljubiše Tumbakovića izborili su opstanak u Ligi C.

Rumunija je do pobjede u Podgorici došla golom Georgija Cukudeanua u 44. minutu, nakon greške crnogorskog golmana Danijela Petkovića. Cukudeanu je šutirao sa više od 25 metara, lopta je nezgodno odskočila i prevarila Petkovića.

Rumunija je u većem dijelu meča bila bolji rival, diktirala tempo i stvarala šanse, ali ih nije realizovala.

Najbolju priliku za crnogorsku selekciju imao je Marko Janković, koji u 73. minutu nije realizovao jedanaesterac, odnosno njegov udarac odbranio je golman Čiprian Tatarušanu.

Cukudeanu je bio u šansi i u drugom minutu, ali je šutirao je pored gola. Za malo bio je neprecizan i petnaestak minuta kasnije.

Pored gola završio je i udarac Klaudija Kešerua, dok je minut kasnije Aleksandru Ćipćiu pokušao da lobuje Petkovića, ali je crnogorski golman izbacio loptu u korner.

Kešeru je u 60. minutu bio precizniji, ali je njegov udarac sa oko 20 metara Petković izbacio u korner. Odlično je intervenisao i nakon šuta Ćipćiua i spriječio Rumuniju da poveća prednost.

Crnogorska selekcija prvi pravi napad imala je u 25. minutu, Fatos Bećiraj je sa desne strane probao da asistira Jankoviću, ali je izblokiran.

Janković je u nastavku akcije izveo korner, a Boris Kopitović šutirao glavom pored gola.

Neprecizan je bio i Vladimir Jovović u 37, kao i Mugoša u 54. minutu Mugoša iz slobodnog udarca.

U samom finišu zbog ofsajda poništen je gol Nebojše Kosovića.

U drugom meču te grupe Srbija je u Beogradu pobijedila Litvaniju 4:1 i kao prvoplasirana izborila plasman u viši rang, Ligu B.

U nastavku igraće plej-of, sa još tri pobjednika grupa Lige C, od kojih će najbolja selekcija obezbijediti plasma na Evropsko prvenstvo.

Crnogorska selekcija takmičenje u Ligi nacija završila je sa dvije pobjede, tri poraza i remijem.

TOK MEČA:

Kraj meča. Crna Gora je porazom završila takmičenje u Ligi nacija.

90' Igraće se još 5 minuta.

88' Posljednja izmjena u crnogorskoj selekciji. Klimenta ulazi u igru umjesto Marušića.

87' Poništen gol Nebojše Kosovića zbog ofsajda.

81' Luka Đorđević mijenja Jankovića.

74' Izmjena u rumunskom timu. Na terenu je Puškaš, umjesto strijelca jedinog gola Cukudeana.

72' Janković nije bio siguran sa bijele tačke. Tatarušanu je pročitao njegov udarac.

70' Dosuđen je penal za našu selekciju pošto je Mugoša oboren u kaznenom prostoru nakon ubacivanja Boljevića sa desne strane.

66' Mugoša izblokiran u rumunskom šesnaestercu.

63' Prva izmjena u našoj reprezentaciji, Boljević mijenja Bećiraja.

63' Još jedna odlična intervencija Petkovića., ovog puta nakon šuta Manea sa ivice kaznenanog prostora.

61' Upisan je i Ivanić nakon starta nad Maksimom.

60' Odličan udarac Kešerua iz daljine, lijepa parada Petkovića.

59' Šut Ćipćijua, brani Petković.

54' Dobro kombinuju gosti u našem šesnaestercu, ali Simić blokira udarac Kešerua.

53' Žuti karton za Maneu, nakon faula nad Jovovićem.

51' Dobar prodor Ivanića koji je izborio novi korner za našu reprezentaciju.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Bez promjena u oba sastava.

1. poluvrijeme

Rumuni na pauzu odlaze sa vođstvom od 1:0. "Sokoli" su bili bezopasni u prvih pola sata, dok su gosti zaprijetili u nekoliko navrata. I baš nakon što je naša reprezentacija počela da napada, u finišu poluvremena Rumuni su dali gol nakon greške golmana Petkovića.

Kraj poluvremena.

44' Rumunija vodi 1:0.

Cukudean je šutirao sa preko 20 metara, Petković je bio dobro postavljen, ali lopta je nezgodno odskočila, prošla mu kroz ruke i završila iza gol linije.

37' Trgli su se "sokoli" u posljednjih nekoliko minuta. Jovović je šutirao sa oko 25 metara ali opta je otišla daleko iznad gola.

36' Vešović je dobro ušao u kazneni prostor Rumuna, ali nije uspio da namjesti loptu za udarac.

34' Janković je zaradio žuti karton zbog prigovora.

34' Prijete gosti iz kontra napada, ali Kešeru je zakasnio i nije uspio da uputi jak udarac sa ivice šesnaeterca.

29' Zbog prigovora žuti karton i za Jovovića.

25' Konačno su zaprijetili crnogorski fudbaleri. Ivanić je na desnoj strani sjajno proigrao Bećiraja, koji je probao da asistira Jankoviću, ali je izblokiran.Izborili smo prvi korner na meču, nakon kojeg je Kopitović šutirao glavom pored gola.

"Sokoli" bez prave igre u napadu u prvih 20 minuta, dok Rumuni više drže loptu u posjedu i prijete golu Petkovića.

20' Petković spašava nakon nezgodnog loba Ćipćijua. Treći korner za rumunsku reprezentaciju, nakon kojeg Kešeru šutira pored gola.

19' Ponovo prijete gosti, Kešeru je šutirao iskosa sa lijeve strane.

17' Opasan napad Rumunije. Cukudean se srećom nije snašao pred našim golom nakon bacivanja sa lijeve strane.

10' Žuti karton za Kosovića zbog faula nad Stanćiuom.

7' Anton je ponovo oporobao šut iz daljine, a ni u ovom pokušaju nije pogodio okvir gola.

6' Prvi ozbiljniji napad naše selekcije. Dobro su kombinovali Vešović i Jovović po lijevoj strani, a odbrana gostiju otklanja opasnost.

4' Gosti ofanzivni na startu, Anton je snažno šutirao sa distance, a lopta završila pored stative.

2' Prvi korner na meču izborili su Rumuni, ali naša odbrana odlično postavljena nakon ubacivanja iz ugla.

1' Utakmica je počela. Prvo uzbuđenje bilo je pred našim golom pošto je Toska šutirao a njegov udarac izblokirali defanzivci Crne Gore.

Selektor Ljubiša Tumbaković izabrao je startnu postavu u kojoj je  jedna promjena u odnosu na duel sa Srbijom u sastavu. Fatos Bećiraj igra umjesto veziste Aleksandra Šćekića, što znači da je formacija ofanzivnija, sa dva napadača.

Sastavi

Crna Gora: Petković - Kopitović, Simić, Marušić, Vešović - Kosović,  Ivanić, Janković, Jovović - Bećiraj, Mugoša.

Rumunija: Tatarušanu - Manea, Sapunaru, Moci, Toska - Stanćiju, Anton - Ćipćiju, Maksim, Kešeru - Cukudean.

Sudijski tim, delegat i zvaničnici UEFA-e ocijenili su da jaka kiša neće ugroziti od igravanje utakmice. Teren je u dobrom stanju iako cijelo popodne u Podgorici pada jaka kiša.

Duel na stadionu pod Goricom počeće u 20 sati i 45 minuta.

"Sokolima" trijumf donosi drugo mjesto u grupi.

Prvi međusobni duel Crne Gore i Rumunije u Ploeštiju završen je 0:0.

Crnogorski fudbaleri u dosadašnjem dijelu takmičenja u četvrtoj grupi Lige C upisali su po dva trijumfa i poraza. Savladali su Livaniju - u Podgorici 2:0 i Viljnusu 4:1, dok su poraženi od Srbije - u Podgorici 2:0 i Beogradu 2:1.

Rumunija je ostvarila pobjede protiv Litvanije, dok su oba duela sa Srbijom završena neriješeno.

U drugom meču te grupe, u isto vrijeme, Srbija će ugostiti Litvaniju.

Srbija je, poslije pet odigranih kola, prva na tabeli sa 11 bodova.