02. 12. 2018. 21:40 >> 22:28

PRIMERA

Barsa ipak prva, Sevilja remizirala

Fudbaleri Barselone pobijedili su večeras na svom terenu Viljareal sa 2:0 u 14. kolu španske Primere.

Barselona je do vođstva stigla u 36. minutu pogotkom Đerara Pikea, da bi konačan rezultat postavio Karles Alenja u 87. na asistenciju Lionela Mesija.

Katalonci su ovom pobedom, makar na nekoliko sati, došli do prvog mjesta pošto sada imaju 28 bodova, dok je Viljareal 17. sa 14.

Ranije danas Atletiko Madrid je na gostovanju igrao neriješeno 1:1 protiv Đirone.

Fudbaleri Alavesa i Sevilje igrali su neriješeno 1:1 u posljednjoj večerašnjoj utakmici.

Derbi 14. kola prvenstva Španije opravdao je očekivanja, ali na kraju ipak nije bilo pobjednika, iz čega je najviše profitiraa Barselona koja se tako vratila na prvo mjesto.

Alaves je do prednosti stigao golom Džonija u 37. minutu na asistenciju Džonatana Kaljerija.

Sevilja je u nastavku meča bila za nijansu bolji rival, što je na kraju rezultiralo samo izjednačenjem.

Jedini gol za ekipu iz Andaluzije postigao je Visam Ben-Jeder u 78. minutu, a asistenciju je upisao Pablo Sarabija.

Sevilja je druga na tabeli sa 27 bodova, dok je Alaves četvrti sa 24.