Objavio: F.R. [ Mina ]

08. 12. 2018. 15:29   >>  17:41 8

PRVA CRNOGORSKA LIGA

Sutjeska jesenji prvak, Titograd stigao Zetu

Fudbaleri Sutjeske i OFK Titograda ostvarili su pobjede u 19. kolu Telekom Prve crnogorske lige. Nikšićani su danas u Nikšiću pobijedili Mornar 2:1, upisali desetu pobjedu i osvojili jesenju titulu, dok su "romantičari" savladali Rudar 1:0.

Zvaničnog šampiona do pobjede vodili su Marko Ćetković u 30. i Vladan Bubanja u 71. minutu.

Jedini pogodak za Mornar postigao je Denis Džanović u 64. minutu.

OFK Titograd je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladao Rudar 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Zoran Petrović u 18. minutu.

Zeta i Petrovac igrali su u Golubovcima 0:0, dok je Grbalj u Radanovićima, poslije velikog preokreta, savladao Lovćen 3:2 Grbalj su do pobjede vodili Stefan Đorđević u 76. i 88. i Petar Vukčević u 90. minutu.

Pogotke za Marko Draganić u 44. i Ivan Jablan u 85. minutu.

Duel Iskre i Budućnosti odgođen je za sjutra.

Trofej Radija Crne Gore: Milošević i dalje prvi

Fudbaler Iskre, Stefan Milošević sa devet golova vodeći je na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Zete, Nikola Krstović, Božo Marković iz Sutjeske, Goran Vujović iz Lovćena i član Grblja Stefan Đorđević postigli su po pet golova,

Po jednom manje u listu strijelaca upiusali su se Aldin Adžović iz Zete, Igor Ivanović iz Budućnosti, igrači Sutjeske Stefan Lončar i Luka Merdović, napadač Petrovca, Aleksandar Vujačić, Vojin Pavlović iz OFK Titograda, Denis Džanović iz Mornara i Marko Ćetković iz Sutjeske.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne četiri golgeteri Sutjeske Goran Vujović i Igor Ivanović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.