11. 12. 2018. 22:57   >>  23:04 19

PROŠAO I TOTENHEM

Liverpul slavi Salaha, "poker" PSŽ-a u Beogradu

Pogotkom Mohameda Salaha Liverpul je pobijedio Napoli na "Enfildu" 1:0 i izborio plasman u osminu finala Lige šampiona. Dalje je iz te grupe je prošao i Pari Sen Žermen i to kao prvi, nakon trijumfa nad Crvenom zvezdom u Beogradu 4:1. Napoli ide u Ligu Evrope. Dalje je prošao i Totenhem koji je remizirao sa Barselonom u gostima 1:1. Engleski tim je izborio plasman u nokaut fazu, jer Inter nije uspio da pobijedi PSV na svom terenu 1:1

Trenutak odluke na "Enfildu" dogodio se u 34. minutu, kada se Salah oslobodio Kulibalija na desnoj strani , a zatim matirao Ospinu. Egipćanin je do kraja propustio još tri dobre šanse, dvije je prokockao Mane, da bi Napoli umalo sve to kaznio u nadoknadi vremena.

Ipak, Ederson je odbranio udarac Milika sa pet, šest metara, pa je ostalo 1:0.

U drugom meču te grupe, PSŽ je opravdao ulogu favorita protiv Crvene zvezde 4:1. Pogađali su još Nejmar, Mbape, Kavani i Markinjos.

Počasni pogodak za domaćina dao je Gobeljić.

Totenhem je u finišu golom Moure stigao do boda protiv Barse 1:1 i iskoristio kiks Intera, koji nije imao snage da pobijedi PSV na "Meaci" 1:1. Gosti su poveli preko Lozana, poravnao je Ikardi 20 minuta prije kraja, ali su gosti odoljeli do kraja...

Borusija je kao gost savladala Monako 2:0 i kao prvoplasirana završila takmičenje u A grupi, ispred madridskog Atletika koji je igrao sa Brižom 0:0.

Tok mečeva:

Kraj na svim mečevima.

92' Mbape za 4:1 u Beogradu.

88' Gece je ovjerio pobjedu Dortmunda u Monte Karlu 2:0.

85' Izjednačenje na "Nou Kampu", strijelac je Moura. Sada Totenhem ide, dalje, a Inter ispada.

74' Markinjs je povisio na 3:1, PSŽ blizu pobjede i plasmana u osminu finala.

73' Inter je izjednačio preko Ikardija, sada je blizu nokaut faze.

56' Prvi gol u nastavku pao je u Beogradu, Gobeljić je smanjio na 2:1.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

40' Nejmar je duplirao prednost "svataca", PSŽ je praktično u osmini finala.

34' Poveo je Liverpul, Salah je pogodio nakon sjajnog prodora po desnoj strani!

15' Vodi i Dortmund, pogodio je Gereiro.

13' Šok na "Meaci", PSV je poveo preko Lozana.

10' PSŽ vodi u Beogradu, strijelac je Kavani.

7' Dembele je doveo Barsu u vođstvo.