06. 01. 2019. 21:44   >>  23:38

BIJEG BARSE

Sosijedad odnio sva tri boda sa Bernabeua

Fudbaleri Real Sosijedada pobijedili su večeras Real Madrid u gostima sa 2:0, dok su Sevilja i Atiletiko Madrid igrali neriješeno 1:1 u utakmicama 18. kola španske Primere.

Ekipa iz San Sebastijana je protiv evropskog i svjetskog prvaka na Santjago Bernabeu uspjela da prekine seriju loših rezultata.

Gosti su poveli golom Vilijana Žozea u trećem minutu iz jedanaesterca, da bi konačan rezultat postavio Ruben Pardo u 83.

Madriđani su ostali s igračem manje, pošto je Lukas u 61. minutu dobio drugi žuti karton.

Sosijedad je poslije ove pobjede 11. sa 22 boda, dok je Real Madrid peti sa 30.

Sevilja i Atletiko Madrid su nešto ranije danas igrali neriješeno 1:1 u Andaluziji.

Domaćin je prvi stigao do prednosti pogotkom Visama Ben Jedera u 33. minutu, da bi konačan rezultat postavio Antoan Grizman u 45.

"Jorgandžije" su druge na tabeli sa 35 bodova, dok je Sevilja treća sa 33.

Fudbaleri Barselonbe pobijedili su Hetafea u gostima 2:1 u posljednjem meču večeri.

Šampion je stekao pet bodova više od Atletika, a čak deset od najvećeg rivala iz Madrida.

Leo Mesi je doveo Barsu u vođstvo u 20. minutu. Na 2:0 povisio je Luis Suares sjajnim volej udarcem.

Hetafe se hrabro suprotstavio Kataloncima, da bi u 43. minutu preko Mate uspjeli da dođu do gola.

Isti igrač imao je sjajnu šansu za izjednačenje, ali mu je falila završnica.