21. 01. 2019. 19:36   >>  22:13

RONALDO PROMAŠIO PENAL

Milan slavio u Đenovi, Juve siguran

Fudbaleri Milana pobijedili su danas Đenovu u gostima sa 2:0, u 20. kolu Serije A.

Strijelci su bili Fabio Borini u 72. i Suso u 83. minutu.

Milan je četvrti na tabeli sa 34 boda, dok Đenova ima 20. i zauzima 14. mjesto u italijanskom prvenstvu.

Poljski fudbaler Kšištof Pjontek, koji je na pragu prelaska iz Đenove u Milan, nije igrao zbog suspenzije.

Fudbaleri Juventusa pobijedili su na svom terenu Kjevo sa 3:0 u posljednjoj utakmici 20. kola.

"Stara dama" je od početka susreta imala kontrolu i nijednog trenutka se pobjednik nije dovodio u pitanje.

Aktuelni šampion Italije poveo je golom Daglasa Koste u 13. minutu, da bi na 2:0 povisio Emre Čan u 45. minutu, na asistenciju Paula Dibale.

Juventus je u 53. minutu imao odličnu priliku da dođe do tri gola prednosti, ali Kristijano Ronaldo nije realizovao jedanaesterac, pošto je odbranu upisao Stefano Sorentino.

Domaćin je ipak u finišu uspio da dođe i do trećeg gola, a ovaj put u listu strijelaca upisao se Danijele Rugani.

Juventus je prvi na tabeli Serije A sa 56 bodova, devet više od prvog pratioca Napolija, dok je Kjevo posljednji, 20. sa osam.