14.5 °C

BUNDESLIGA 15. 02. 2019. 22:52   >>  22:22 0

BUNDESLIGA

Preokret Bajerna u Augsburgu

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobijedili su večeras na gostujućem terenu Augsburg sa 3:2, u utakmici 22. kola Bundeslige i prišli vodećoj Borusiji iz Dortmunda na dva boda.

Augsburg je poveo već u prvom minutu autogolom Leona Gorecke, a u 17. minutu izjednačio je Kingsli Koman. Novo vođstvo domaćima donio je Či Don Von u 23. minutu, a ponovo je izjednačio Koman, u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.

Pobjedu šampionu Njemačke donio je David Alaba golom u 53. minutu.

Poslije druge uzastopne pobjede, a 15. u prvenstvu, Bajern je drugi sa 48 bodova, dva manje, ali i utakmicom više od Borusije iz Dortmunda, koja u ponedjeljak igra protiv posljednjeplasiranog Nirnberga.

Augsburg je poražen drugi put uzastopno i 15. je na tabeli sa 18 bodova, tri više, ali i utakmicom više od Štutgarta, koji je prvi ispod crte u zoni ispadanja.