09. 03. 2019. 18:35 >> 18:08

Sautempton poslije preokreta savladao Totenhem

Fudbaleri Sautemptona pobijedili su danas na svom terenu ekipu Totenhema sa 2:1, u utakmici 30. kola Premijer lige.

Totenhem je poveo u 26. minutu golom Harija Kejna, izjednačio je Jan Valeri u 76, a konačan rezultat postavio je Džejms Vord Prauz u 81. minutu pogotkom iz slobodnog udarca.

Sautempton je upisao sedmu pobjedu od početka šampionata i trenutno je na 16. mjestu na tabeli sa 30 bodova, dok je Totenhem i dalje treći sa 61.

Pobjedu poslije preokreta upisao je Njukasl, koji je na poluvremenu gubio s 2:0 od Evertona, ali je pred svojim navijačima u drugih 45 minuta uspio da načini preokret.

"Karamele" su vodile golovima Dominika Kalverta-Levina iz 18. minutu i Rišarlisona iz 32.

Preokret Njukaslu donijeli su Hose Rondon u 65. i Ajoze Peres u 81. i 85. minutu.

Njukasl je 13. na tabei Premijer ige sa 34 boda, dok je Everton 11. sa 37.

Lester je pred svojim navijačima sa 3:1 pobijedila Fulam, a golove za pobjedu "lisica" postigli su Juri Tielemans u 21. i Džejmi Vardi u 78. i 86. minutu.

Jedini gol za Fulam postigao je Floj Ajite u 51. minutu.

Lester zauzima 10. mjesto sa 38 bodova, dok je Fulam 19. sa 17.

Kardif je na svom terenu sa 2:0 pobijedio Vest Hem, dok je Bornmut istim rezultatom u gostima pobijedio posljednjeplasirani Hadersfild.