10. 03. 2019. 18:10 >> 17:42

Osveta Griliša navijačima Birmingema

Fudbaleri Aston Vile pobedili su danas u gradskom derbiju kao gosti Birmingem sa 1:0, golom Džeka Griliša, koga je prethodno napao navijač protivničke ekipe.

Grliliš je postigao pobjedonosni gol u 67. minutu.

Njega je u 10. minutu utakmice pesnicom u glavu udario navijač Birmingema, koji je prije toga utrčao u teren.

Redari su izveli izgrednika sa terena, koji je slao poljupce navijačima po izalsku sa terena.

Aston Vila je ostvarila 12. pobjedu u Čempionšipu i preskočila je Birmingem na tabeli.

Aston Vila sada ima 51 bod na devetom mestu, a Birmingem zauzima 11. mjesto sa bodom manje.

Fudbaleri Liverpula pobijedili su na svom terenu Barnli sa 4:2 i prišli na bod zaostatka za prvoplasiranim Mančester sitijem.

Barnli je poveo u šestom minutu golom Ešlija Vestvuda, a Liverpul je preokrenuo golovima Roberta Firmina u 19. i Sadija Manea u 29. minutu. Firmino je svoj drugi gol postigao u 67. minutu, a strijelac u timu Barnlija bio je Johan Gudmundson u prvom minutu nadoknade vremena.

Konačan rezultat postavio je Mane, u trećem minutu nadoknade vremena.

Liverpul je poslije 22. pobjede u prvenstvu drugi na tabeli sa 73 boda, bodom manje od Mančester sitija.

Barnli je pretrpio treći uzastopni poraz, ukupno 16. i zauzima 17. mjesto na tabeli sa 30 bodova, dva više od Kardifa, koji je prvi ispod crte, u zoni ispadanja.

Fudbaleri Čelsija odigrali su danas na svom terenu neriješeno 1:1 protiv Vulverhemptona.

Vulverhempton je poveo na Stamford Bridžu u 56. minutu golom Raula Himensa, a bod domaćima donio je Eden Azar udarcem sa 20-ak metara u drugom minutu nadoknade vremena.

Čelsi je šesti put u prvenstvu odigrao neriješeno i šesti je na tabeli sa 57 bodova. Vulverhemtpon je sedmi sa devet bodova manje.