25. 03. 2019. 22:36   >>  22:26 33

UBJEDLJIV PORAZ SOKOLA

Engleska prejaka, pet golova "Albiona" pod Goricom

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pretrpjela je večeras u Podgorici ubjedljiv poraz u duelu sa Engleskom - 1:5 (1:2), u drugom kolu A grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020.

"Sokoli" su prikazali blijedu partiju i pokazali mnoge slabosti protiv "Gordog Albiona" koji je pokazao zbog čega se nalazi u vrhu svjetskog fudbala.

Crna Gora nijesu uspjela da dođe do priželjkivanog rezultata, iako je nadu donio Marko Vešović golom u 17. minutu. Međutim, Englezi nijesu srljali poslije primljenog gola, nego strpljivom igrom nakon 12 minuta došli do izjednačenja, a do kraja poluvremena i do preokreta.

To je prvi poraz crnogorske selekcije u kvalifikacijama, nakon startnog remija u Sofiji protiv Bugarske (1:1).

Engleska je upisala drugi trijumf, nakon što je ubjedljivo slavila i protiv Češke na Vembliju 5:0.

Engleska selekcija, koju sa klupe predvodi Geret Sautgejt, prvi put od novembra 1984. godine na dva uzastopna zvanična meča postigla je pet i više golova.

Englezi su cijelo vrijeme dominirali i na kraju stigli do ubjedljive pobjede.

Već od samog starta selekcija "gordog albiona" je počela da pritiska protivnika, držala konstantno loptu na polovini Crne Gore. Ipak, Crna Gora je prva stigla do gola i to iz prvog napada. Sjajan solo prodor Vešovića po lijevoj strani nakon kojeg je matirao Pikforda udarcem u dalji ugao. Igrao se 17. minut.

Izjednačio je u 30. minutu defanzivac Evertona Majkl Kin, koji je iskoristio odlično ubacivanje veziste Čelzija Rosa Barklija i glavom savladao Danijela Petkovića.

Engleska je devet minuta kasnije napravila potpuni preokret i golom Barklija povela 2:1.

Njegov saigrač iz londonskog kluba Kalum Hadson Odoi bio je najzaslužniji za vođstvo, odlično je ušao u šesnaesterac, uputio snažan udarac, a lopta je na putu ka golu pogodila Barklija i prevarila Petkovića.

U nastavku utakmice još tri gola za Engleze. Barkli je bio strijelac i trećeg pogotka u 59. minutu, iskoristio je smušenost u crnogorskoj odbrani i riješio sve dileme oko pobjednika.

Trijumf Engleske, prvi na stadionu pod Goricom, još ubjedljivijim učinili su golgeter Totenhema Hari Kejn u 71. i as Mančester junajteda Rahim Sterling u 81. minutu.

Nakon dva odigrana kola, Engleska ima šest bodova, dok je Crna Gora ostala na jednom bodu.

U drugom meču naše grupe, Kosovo i Bugarska su odigrali 1:1 u Prištini. Češka je bila slobodna u ovom kolu.

Crna Gora će kvalifikacije za Evropsko prvenstvo nastaviti 7. juna duelom sa Kosovom u Podgorici, dok će tri dana kasnije gostovati u Češkoj.

TOK MEČA:

Kraj meča, ubjeldjiv poraz Crne Gore.

86' Rezervista Vilson je šutirao izborio korner za goste.

83' Sautgejt pravi preostale dvije izmjene. Barkli i Kejn napuštaju teren, u igru ulaze Vord-Praus i Vilson.

80' "Albion" dolazi i do petog gola.

Sterling se upisao u strijelce. Napadač Mančester sitija se sjajno ubacio iza naše odbrane i rutinski poslao loptu iza leđa Petkovića.

74' Jovović mijenja Simića.

71'  Engleska vodi 4:1.

"Albion" je do ubjedljivog vođstva stigao golom kapitena Harija Kejna, kojem nije bilo teško da zatrese mrežu nakon pasa Sterlinga.

69' Vešović se povrijedio i mora van terena. Ulazi Boljević.

67' Mugoša loše šutira iz slobodnjaka sa oko 25 metara. Lopta je pogodila živi zid.

64' Promjena i kod Engleza, Henderson ulazi u igru umjesto Dele Alija.

61' Prva izmjena na meču, Bećiraj se seli na klupu, mijenja ga Marko Janković.

59' Engleska vodi 3:1.

Barkli je strijelac nakon ubacivanja Sterlinga. Lopta se od Savića odbila Barkliju, koji ne prašta grešku naše odbrane.

54' Velika prilika za upornog Bećiraja koji u padu šalje loptu pored stative sa 3-4 metra.

52' Dobra odbrana Petkovića nakon snažnog udarca Hadson-Odoija sa distance.

49' Sterilng nije dobro zahvatio loptu na drugoj statvi, nakon što je lopta preskočila naše defanzivce poslije centrašuta Barklija, pa nije bilo posla za golmana Petkovića.

48' Ivanić je pokušao sa 20-ak metara, ali lopta je otišla preko engleskog gola.

46' Počelo je drgo poluvrijeme.

1. poluvrijeme:

Kraj poluvremena, gosti vodi 2:1.

45' Prvi korner za crnogorsku selekciju, nakon što je izblokiran udarac Bećiraja, ali udarac iz ugla nijesmo dobro izveli.

43' Tomašević je pokušao da proigra Ivanića i šesnaestercu gostiju, ali Pikford je bio oprezan i kupi loptu pred našim vezistom.

39' Engleska je povela 2:1.

Strijelac je Barkli, koji je skrenuo loptu u mrežu nakon snažnog šuta Hadson-Odoija.

34' Dobra šansa za goste, Sterling je pokušao glavom na drugoj stativi, srećom nije se snašao, pa je Tomašević otklonio opasnost.

33' Mugoša je oprobao sa 30-ak metara, ali Pikford je bio oprezan.

30' Engleska je izjednačila - 1:1.

Defanzivac Kin odlično je skočio nakon ubacivanja sa desne strane iz slobodnog udarca i glavom donio izjednačenje "Gordom Albionu".

27' Novo uzbuđenje pred golom gostiju. Vešović je pokušao da progira Bećiraja ali Rouz šalje loptu van terena.

21' Novi korner za "Gordi Albion", ponovo je Mekgvajer bio najviši u skoku, ali ni ovog puta nije bilo opasnosti po naš gol.

17' GOOOOL!!! CRNA GORA VODI 1:0

"Sokoli" iz prvog napada postižu gol. Sjajan solo prodor Vešovića po lijevoj strani nakon kojeg je matirao Pikforda udarcem u dalji ugao.

15' Crnogorski fudbaleri imaju prblema da iznesu loptu, Englezi diktiraju tempo.

11' Opasna akcija Sterlinga koji je sjajnim driblizima probio po desnoj strani, ali srećom gosti se nijesu snašli pred golom Petkovića.

10' Vukčević interveniše nakon ubacivanja Engleza nakon faula i šalje loptu u korner.

6' Prvi korner na utakmici, i to za Engleze. Mekgahjjver je probao glavom nakon ubacivanja iz ugla ali nije dobro zahvatio loptu.

4' Lopta je na našoj polovini na početku meča, ali nema većih uzbuđenja.

1' Počela je utakmica pred punim tribinama stadiona pod Goricom.

Selektor Ljubiša Tumbaković je izvršio samo jednu promjenu u sastavu u odnosu na meč sa Bugarskom u Sofiji. Kapiten Stefan Savić se vratio u tim nakon što se oporavio od povrede, a večeras u startnih 11 nema Marka Jankovića.

Žarko Tomašević će igrati lijevog beka, a Filip Stojković desnog, dok će Adam Marušić će biti ofanzivniji.

CRNA GORA: Petković, Stojković, Savić, Simić, Tomašević, Marušić, Ivanić, N. Vukčević, Vešović, Bećiraj, Mugoša.

ENGLESKA: Pikford, Megvajer, Kean, Voker, Rouz, Barkli, Rajs, Ali, Sterling, Kejn, Hadson-Odoi.

Crna Gora je na startu kvalifikacija igrala u Sofiji sa Bugarskom 1:1, dok je Engleska na Vembliju pobijedila Češku 5:0.

Duel na stadionu pod Goricom počeće u 20 sati i 45 minuta.

U isto vrijeme u Prištini sastaće se Kosovo i Bugarska.