25. 03. 2019. 22:47   >>  22:22 2

KVALIFIKACIJE ZA EP

Remi Kosova i Bugarske, Srbiji bod u Portugalu

Reprezentacija Kosova je u okviru Grupe A igrala neriješeno 1:1 (1:0) u Prištini protiv selekcije Bugarske.

Pred prepunim stadionu „ Fadilj Vokri“ u Prištini reprezentacija Kosova je sve vrijeme diktirala igru, ali nije uspjela da postigne gol iz najmanje sedam odličnih prilika za to.

Poslije četiri odlične prilike za vođstvo, koje je Kosovo imalo, uslijedio je šok kada je reprezentacija Bugarske nakon kornera uspjela da povede sa 1:0.

Strijelac tog gola je bio Božikov, dok je u 62. minutu gol izjednačenja za Kosovo postigao Arber Zeneli.

U drugom poluvremenu Kosovo je imalo još tri odlične prilike da postigne gol, ali napadači Kosova nijesu imali sreće.

Ovo je inače jedanaesta utakmica reprezentacije Kosova bez poraza na domaćem terenu.

U istoj grupi, Crna Gora je u Pogorici poražena od Engleske 1:5.

Engleska je prva na tabeli sa maksimalnih 6 bodova, slijedi Bugarska sa dva, Kosovo i Crna Gora imaju po bod, dok je Češka bez bodova.

Fudbalska reprezentacija Srbije igrala je večeras u Lisabonu neriješeno 1:1 protiv Portugala u prvoj utakmici Grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srbija je povela golom Dušana Tadića u sedmom minutu iz jedanaesterca, da bi izjednačenje Portugalu donio Danilo Pereira u 42. sjajnim udarcem sa oko 20 metara.

Kristijano Ronaldo je igrao samo pola sata, izašao je zbog povrede – riječ je o butnom mišiću.

Portugal je treći na tabeli Grupe B sa dva boda, dok je Srbija četvrta s jednim bodom iz jedne utakmice.

U toj grupi umalo je viđeno iznenađenje u Luksemburgu, gdje je Ukrajina došla do pobjede autogolom Rodrigesa u 93. minutu.

Fudbaleri Albanije su u gostima u Grupi H slavili protiv autsajdera Andore rezultatom 3:0.

Reprezentacija Francuske je istoj grupi u Parizu pobijedila Island s ubjedljivih 4:0.

U utorak su na programu sljedeće utakmice kvalifikacija za EURO 2020: Jerrmenija - Finska, Bosna i Hercegovina - Grčka, Irska - Gruzija, Italija - Lihtenštajn, Malta - Španija, Norveška - Švedska, Rumunija - Farska Ostrva i Švajcarska - Danska.