[ Mina ]

30. 03. 2019. 17:55 >> 10:14

1. CFL

Remi Sutjeske, pobjeda Budućnosti

Fudbaleri Sutjeske osvojili su bod, dok je Budućnost ostvarila pobjedu u 26. kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Sutjeska je u Radanovićima igrala protiv Grblja 0:0, dok je Budućnost pred svojim navijačima pobijedila Rudar 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Dušan Stojiljković u 12. minutu.

Zeta je u samom finišu slomila otpor Mornara u Golubovcima i slavila 2:0, golovima Aleksa Jamoa u 88. i Nikole Krstovića u drugom minutu sudijske nadoknade.

OFK Titograd je pred svojim navijačima savladao Lovćen 3:2.

Ekipu do podgoričkog naselja Stari aerodrom do pobjede vodili su Ognjen Gašević u 31. i Marko Pavićević golovima u 78. i 84. minutu.

Dvostruki strijelac za Lovćen bio je Goran Vujović u 7. i 45. minutu iz jedanaesterca.

Iskra je u samom finišu preokrenula i pobijedila Petrovac u Danilovgradu 2:1.

Gostujući tim poveo je golom Šoa Jamamota u 63. minutu.

Izjednačio je Darko Nikač u 79, a pobjedu domaćinu donio je Goran Burzanović u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Sutjeska je je, nakon 26. kola, vodeća na tabeli sa 53 boda i ima pet više od drugopalsirane Budućnost. Zeta je treća sa 42, dok bod manje ima OFK Titograd.

TROFEJ RADIJA CG: Milošević i dalje prvi

Nekadašnji fudbaler Iskre, Stefan Milošević sa devet golova vodeći je na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadač Budućnosti Aleksandar Vujačić i golgeter Zete, Nikola Krstović postigli su po osam, a gol manje njegov klupski drug Miloš Mijić, japanski internacionalac u Petrovcu Šo Jamamaoto, član OFK Titograda, Marko Pavićević i Goran Vujović iz Lovćena.

Po šest puta u listu strijelaca upisali su se napadač Sutjeske Božo Marković, Stefan Đorđević i Vladan Kordić iz Grblja i Igor Ivanović iz Budućnosti.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne četiri golgeteri Sutjeske Goran Vujović i Igor Ivanović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.