27. 04. 2019. 18:51 >> 23:53
1

NIKŠIĆANI BLIZU TITULE

Lovćen zaustavio Budućnost, Sutjeska na +7

Fudbaleri Sutjeske savladali su danas Rudar sa ubjedljibih 4:0, u 31. kolu Prve crnogorske lige, dok je drugoplasirana Budućnost remizirala sa Lovćenom 1:1.

Nikšićani su tako blizu nove titule, pošto pet kola do kraja prvenstva imaju sedam bodova više od Budućnosti.

Ekipa Nikole Rakojevića odlično je krenula, pa je u prvom dijelu prvog poluvremena, za svega 11 minuta viđena prava goleada kraj Bistrice.

Prvo je u 15. minutu mrežu gostiju načeo Marko Ćetković za 1:0, da bi nakon šest minuta igre Nemanja Nedić povisio na 2:0.

Branilac titule se nije zaustavio, pa je pobjednik praktično bio poznat već u 26. minutu, kada je konačan rezultat prvog poluvremena postavio Marko Vučić, koji je pogodio za 3:0.

Gdje je stao u prvom dijelu igre, Vučić je nastavio u drugom, pa je u 52. minutu novim svojim golom povisio na 4:0, i postavio konačan rezultat i utakmice.

Budućnost je dugo vodila protiv Lovćena golom Ivanovića u 17. minutu i činilo se da će i nakon ovog kola razlika izma dva vodeća tima biti ista, međutim, Pejović je u 82. minutu šokirao “plave” i ostavio ih bez cijelog plijena.

Fudbaleri Sutjeske su nakon mečeva 31. kola zadržali prednost u odnosu na prvog pratioca i sada imaju 66 bodova, sedam više od Budućnosti, dok je na trećem mjestu ekipa Zete sa takođe sedam bodova manje od Podgoričana, i četrnaest manje od nikšićkog tima.