01. 06. 2019. 22:58 >> 23:41
3

ŠESTA TITULA

Liverpul osvojio Ligu šampiona

Fudbaleri Liverpula pobijedili su večeras Totenhem 2:0 u Madridu u finalnoj utakmici Lige šampiona.

Strijelci su bili Mohamed Salah iz penala u drugom i Divok Origi u 87. minutu.

Arbitar Damir Skomina sudio je penal nakon što je lopta poslije manje od minut u ruku pogodila Musu Sisoka.

Utakmica je poslije gola Salaha bila čvrsta, bez velikih šansi. Totenhem je u posljednjih 15-ak minuta imao inicijativu, ali bez uspjeha.

Liverpul je poslije grešaka odbrane Totenhema pred kraj utakmice dao drugi gol i osvojio svoj šesti trofej šampiona Evrope, prvi poslije 2005.

Totenhem - Liverpul 0:2

(Salah 2'p, Origi 87')

Tok meča:

90' Kraj!

87' GOOOL! Origi trese mrežu, Liverpul blizu osvajanja trofeja - 0:2. Matip je dodao loptu do Origija, koji je snažnim šutem savladao Ljorisa.

80' Totenhem prijeti opasno, dvije šanse za samo nekoliko sekundi. Prvo je šutirao Son, ali Alison je odlično odbranio. Lopta se odbila do Rouza, koji je proslijedio do Moure, koji je šutirao po zemlji, a Alison ponovo na mjestu.

79' Ali je šutirao glavom, ali preko gola.

68' Milner tek što je ušao u igru, odmah je šutnuo sa nekih 18 metara, ali je lopta otišla pored lijeve stative.

62' Nova izmena Liverpula. Milner ulazi umjesto Vajnalduma.

59' U Liverpulu Oriđi ulazi umjesto Firmina.

54' Liverpul ponovo opasan. Robertson je ubacio loptu do Manea, ali Ljoris na mjestu.

53' Fabinjo pokušao sa nekih 25 metara, ali mu je šut izblokiran. Lak posao za Ljorisa.

46' Počelo drugo poluvrijeme. Totenhem ima prvi napad.

45'+1 Kraj prvog poluvremena.

38' Sada je Robertsona uputio snažan šut, ali Ljoris je izboksovao loptu u korner.

23' Liverpul i dalje prijeti. Rouz je u posljednjim trenucima interevenisao ispred Salaha nakon što mu je Robertson odlično centrirao.

18' Utakmica je bila na kratko prekinuta, zbog devojke koja je utrčala na teren. Međutim, redari su brzo reagovali i udaljili je.

17' Prilika za Liverpul. Aleksandar-Arnold je šutirao sa nekih 25 metara, ali je njegov šut malo pored desne stative.

2' GOOOL! Salah siguran sa bijele tačke za 0:1. Drugi najbrži gol u istoriji finala Lige šampiona.

2' Penal za Liverpul. Najbrže dosuđeni jedaneasterac u istoriji finala Lige šampiona.

1' Utakmica je počela.

Stadion: Vanda Metropolitano

Sudija: Damir Skomina (Slovenija)

Totenhem: Ljoris – Tripije, Aldervejreld, Fertongen, Rouz – Sisoko, Vinks, Eriksen – Son, Ali, Kejn.

Liverpul: Alison – Aleksander-Arnold, Van Dajk, Matip, Robertson – Fabinjo, Henderson, Vajnaldum – Salah, Mane, Firmino.

Ekipi sa Enfilda to je osmo finale najkvalitetnijeg klupskog fudbalskog takmičenja u Evropi, a trofej je osvajao pet puta 1977, 1978, 1981, 1984. i 2005. Bio je finalista i 1985. i 2007. godine.

Totenhem je plasmanom u finale ostvario najveći uspjeh u tom takmičenju.

Liverpul je kao drugoplasirani, sa po tri trijumfa i poraza, izborio plasman među 16 najboljih, a na putu do finala izbacio je Bajern, Porto i Barselonu.

Totenhem je do 16 najboljih kao drugi u grupi, sa po dva trijumfa, poraza i remija, a u nokaut fazi eliminisao je Borusiju Dortmund, Mančester siti i Ajaks.