08. 08. 2019. 23:29   >>  23:31

LAKO ZA FAVORITE

Partizan s dva gola prednosti ide u Tursku, Rijeka nadigrala Aberdin

Fudbaleri Partizana pobijedili su večeras na svom terenu Malatiju s 3:1 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evropa.

Partizan je poveo u četvrtom minutu pogotkom Umara Sadika, da bi na 2:0 povisio debitant Takuma Asano u 67.

Malatija je ipak u 84. minutu smanjila prednost preko Isam Šebake u 83. minutu poslije kornera, ali je novi gol za crno-bijele postigao Sejduba Suma u 90. iz jedanaesterca.

Igor Vujačić je u finišu debitovao za Partizan, dok je Aleksandar Šćekić bio u startnoj postavi.

Vulverhempton je lako izašao na kraj sa Pjunikom 4:0, u kome je u drugom dijelu igrao Marko Burzanović.

Torino je takođe bio ubjedljiv. Italijanski tim je savladao bjeloruski Šahtjor na svom terenu 5:0, a identičnim rezultatom je Ajntraht pobijedio Vaduz u gostima.

Rijeka je kod kuće nadigrala Aberdin 2:0 (Momčilo Raspopović je igrao 20-ak minuta), dok je Sarajevo poraženo od BATE Borisova u Zenici 2:1.

Zrinjski, sa Stanišom Mandićem u startnoj postavi, bio je nemoćan protiv Malmea u gostima 3:0.