13. 08. 2019. 22:34 >> 22:54
8

PORAZ I U BELFASTU

Kraj evropskog sna Sutjeske

Fudbaleri Sutjeske završili su evropsku misiju, pošto u Belfastu protiv Linfilda nijesu uspjeli da anuliraju rezultat iz prvog meča u Podgorici (1:2). Crnogorski šampion izgubio je 2:3 u revanš utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Sutjeska je od 36. minuta igrala sa igračem manje, nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Aleksandar Šofranac.

Domaći tim poveo je u sedmom minutu golom Marka Staforda.

Izjednačio je, osam minuta kasnije, Bojan Božović.

Samo tri minuta kasnije Šejn Laveri je ponovo doveo domaći sastav u vođstvo.

Božović je ponovo izjednačio u 61, a sve dileme riješio je Metju Klark u 76. minutu.

Linfild će u plej-of rundi igrati protiv Karabaga.

TOK MEČA:

KRAJ MEČA!!! Sutjeska je poražena u revanšu, crnogorski šampion je završio takmičenje u Evropi. Linfild ide u plej-of za Ligu Evrope, gdje ga čeka azerbejdžanski Karabag.

90' Igraće se tri minuta sudijske nadnoknade.

85' Nikolić mijenja Erakovića u timu Sutjeske.

85'Votervort je pokušao, ali bio je neprecizan.

78' Domaći su izvršili sve izmjene.  Izašli su Kvin i Lejveri, na terenu su Votervort i Sjuart.

76' Linfild stiže do trećeg gola. Strijelac je Klark na asistenciju Kupera.

Šteta, činilo se da Sutjeska može do gola.

74' Ćetković je oprobao šut, Ferguson siguran.

73' Rakojević pravi drugu izmjenu. Marković mijenja dvostrukog strijelca Božovića.

72' Giljen brani udarac rezerviste Kupera.

67' Izmjena i kod domaćih. Kuper je na terenu, Milar se seli na klupu.

63' Prva izmjena u timu Sutjeske. Vučić mijenja Vlaisavljevića.

62' GOOOOL!!! Sutjeska se vraća u život!

Božović je ponovo strijelac. Napadač Sutjeske odlično se snašao u šesnaestercu gostiju nakon još jednog kornera.

56' Nedić je bio u šansi nakon kornera koji je izveo Kojašević, ali na pravom mjestu bio je golman domaćih Ferguson.

53' Dobra prilika za Linfild. Lejveri je pokušao i izborio korner.

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Belfastu. Nema promjena u sastavima.

1. poluvrijeme:

45+1' Kraj prvog poluvremena. Našem šampionu su potrebna dva gola za prolaz dalje, do kojih mora da dođe sa desetoricom igrača pošto je isključen Šofranac.

45' Prvi dio igre je produžen minut.

42' Giljen brani udarac Lejverija.

37' Millar je izveo slobodan udarac i za malo bio neprecizan.

36' Sutjeska ostaje sa igračem manje. Šofranac je u dva minuta zaradio dva žuta kartona i mora u svlačionicu.

Teška situacija za našeg šampiona.

35' Domaći imaju inicijativu, ali nema većih uzbuđenja. Sutjeska nikako da pronađe svoju igru.

18' Linfild opet vodi - 2:1

Nije dugo trajala radost Nikšićana. Lejveri je pogodio mrežu Vladana Giljena nakon greške golmana Sutjeske.

16' Kejsment je oprobao šut sa distance ali lopta je otišla daleko iznad prečke.

15' GOOOOL!!! Sutjeska je izjednačila u Belfastu.

Strijelac je Božović, asistent Kojašević iz slobodnog udarca.

7' Linfild vodi 1:0.

Domaći su iskoristili inicijativu u uvodnim minutima. Strijelac je defanzivac Staford nakon kornera.

4' Prvu šansu na meču imali su domaći. Lejveri je šutirao pored gola.

1' Utakmica na "Vindzor parku" u Belfastu je počela.

Predstavnik Sjeverne Irske je prije sedam dana u Podgorici slavio sa 2:1.

Sastavi:

Trener crnogorskog šampiona Nikola Rakojević je u odnosu na prvi meč napravio dvije izmjene u startnih 11. Na sredini je Petrović umjesto Jankovića, a Vlaislavljević umjesto Vučića.

S druge strane, trener Linfilda je izveo isti sastav kao u Podgorici.

SUTJESKA: Giljen - Ciger, Šofranac, Nedić, Bulatović - Eraković, Petrović - Kojašević, Ćetković, Vlaisavljević - Božović.

LINFILD: Ferguson - Kejsment, Mekgiven, Staford, Klark - Falon, Malgru - Milar, Heri, Kvin - Lejveri.