[ Objavio: O.Z. ]

15. 08. 2019. 21:10   >>  23:09

KVALIFIKACIJE ZA LE

Partizan i pored poraza u plej-ofu

Fudbaleri Partizana plasirali su se u posljednje kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, iako su danas u revanš utakmici na gotovanju izgubili od turske Malatije s 1:0.

Crno-bijeli su prošli zahvaljujići pobjedi od 3:1 iz Beograda, pa su tako turski tim eliminisali ukupnim rezultatom 3:2.

Jedini gol na utakmici viđen je u sedmom minutu kada je Adis Jahović savladao Vladimira Stojkovića.

Partizan će u četvrtom kolu kvalifikacija za Ligu Evropee igrati protiv norveškog Moldea.

Crnogorski reprezentativac Aleksandar Šćekić igrao je svih 90 minuta u timu Partizana.

U plej-ofu je i Rijeka, koja je i drugi put bila bolja od Aberdina - ovoga puta u gostima 2:0. Momčilo Raspopović je bio u startnoj postavi hrvatskog tima.

Fudbaleri Zrinjskog minimalnom pobjedom su večeras savladali tim Malmea, ali klub iz Švedske plasirao se u narednu fazu kvalifikacija jer je u prvom meču slavio rezultatom 3:0

Vicešampion Bosne i Hercegovine slavio je golom s bijele tačke koji je postigao Damir Sovšić, ali to nije bilo dovoljno za ostanak u takmičenju.

Bjeloruski prvak BATE opravdao je epitet favorita u duelu protiv Sarajeva i plasirao se u plej-of za grupnu fazu Lige Evrope.

Bjelorusi su imali rezultatsku prednost od 2:1 iz meča u Zenici, a večeras nije biklo golova.

Izabranici Husrefa Musemića dobro su otvorili utakmicu i dominirali su na terenu, ali polovinom poluvremena domaći BATE je preuzeo inicijativu i imao nekoliko izrazitih šansi, ali na odmor se otišlo bez golova.

I u drugom poluvremenu je viđena borbena igra, ali mreže na obje strane terena su mirovale.

Fudbaleri Partizana plasirali su se u poslednje kolo kvalifikacija za Ligu Evropa, iako su danas u revanš utakmici na gotovanju izgubili od Malatije s 1:0.

Crno-beli su prošli zahvaljujići pobedi od 3:1 iz Beograda, pa su tako turski tim eliminisali ukupnim rezultatom 3:2.

Partizan će u četvrtom kolu kvalifikacija za Ligu Evropa igrati protiv boljeg iz duela izmedju Arisa i Moldea, u kom norveška ekipa ima vodjstvo od 3:0 iz prve utakmice.