24. 08. 2019. 22:59 >> 23:10

SERIJA A

Sedam golova u Firenci i pobjeda Napolija

Fudbaleri Napolija pobijedili su večeras u gostima Fiorentinu sa 4:3, u utakmici prvog kola italijanske Serije A.

Erik Pulgar je doveo Fiorentinu u vođstvo u devetom minutu golom sa penala, ali je Napoli do kraja prvog poluvremena preokrenuo rezultat. Prvo je Dris Mertens pogodio mrežu domaćeg tima u 38. minutu, a potom je Lorenco Insinje bio siguran sa bijele tačke u 43. minutu.

Nikola Milenković je u 52. minutu izjednačio na 2:2, četiri minuta kasnije Hose Kajehon je pogodio za novu prednost Napolija, da bi na 3:3 izjednačio Kevin Pris Boateng u 65. minutu

Slavlje domaćih igrača nije dugo trajalo, pošto je Insinje već u 67. minutu još jednom pogodio mrežu Fiorentine.

Napoli u drugom kolu očekuje gostovanje šampionu, ekipi Juventusa, dok će Fiorentina gostovati Đenovi.