31. 08. 2019. 18:21 >> 18:27

BUNDESLIGA

Bajern demolirao Majnc, poraz Herte

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobijedili su Majnc 6:1, u trećem kolu Bundeslige.

Igrači Nika Kovača odigrali su sjajnu utakmicu i podsjetili su na jaki Bajern iz prethodnih godina.

Minhenski klub gubio je od šestog minuta i sve do 36. minuta bilo je 0:1. Tada se Bajern probudio i potpuno preokrenuo rezultat.

Pavar je u 36. izjednačio, a Alaba u 45. pogodio za 2:1 U drugom poluvremenu potpuna dominacija Bavaraca.

Golove su dali Perišić, Koman, Levandovski i Dejvis, koji je u 81. minutu postavio i konačnih 6:1.

Bavarci su pokazali da se nalaze u sjajnoj formi pred reprezentativnu pauzu, a naredni gost na "Alijanc areni" je ekipa Crvene zvezde, u prvom kolu nove sezone Lige šampiona.

U ostalim mečevima, Herta iz Berlina izgubila je na gostovanju od Šalkea 3:0.

Keln je u nadoknadi vremena došao do pobjede nad Frajburgom, dok su bodove podijelili Leverkuzen i Hofenhajm, odnosno Volfsburg i Paderborn.