B92

31. 08. 2019. 18:34   >>  18:43

JUNAJTED U KRIZI

Siti siguran, Čelsiju samo bod

Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su Brajton sa 4:0, u četvrtom kolu Premijer lige.

Izabranici Pepa Gvardiole odigrali su sjajan meč, a briljirao je Kun Aguero, dva gola i asistencijom. Siti je do vođstva došao u drugom minutu, kada je pogodio De Brejne na asistenciju Silve.

Do kraja poluvremena u listu strijelaca upisao se i Aguero, koji je u 42. minutu savladao Meta Rajana. U nastavku, Argentinac je postigao još jedan gol, dok je konačnih 4:0 postavio Bernardo Silva, samo minut nakon što je ušao u igru.

Fudbaleri Čelsija imali su sve u svojim rukama protiv Šefild Junajteda, vodili 2:0, ali nijesu uspjeli da pobijede. Česli je vodio na poluvremenu, golovima Ejbrahama, ali je Šefild pogotkom

Robinsona, početkom drugog poluvremena, smanjio na 2:1. Potpuni šok za bivšeg prvaka Evrope dogodio se u 89. minutu, kada je Kurt Zuma postigao autogol.

Mančester je na gostovanju Sautemptonu odigrao samo 1:1, čime se nastavila kriza Junajteda koji ima svega pet bodova iz četiri meča nove sezone i samo tri pobjede na posljednjih 16 utakmica u svim takmičenjima.

Fudbaleri Kristal Palasa imali su dosta sreće protiv Aston Vile, pošto je VAR poništio gol Vile u 97. minutu. Zahvaljujući toj odluci, Palas je ostvario drugu pobjedu zaredom.

Trijumf su ostvarile i ekipe Vest Hema i Lestera, dok su bodove podijelili Njukasl i Votford.