10. 09. 2019. 22:38 >> 23:11
20

EURO NEDOSTIŽAN

Češka slavila pod Goricom

Fudbalska reprezentacija Crne Gore izgubila je večeras u Podgorici 3:0 od Češke u utakmici A grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. "Sokoli" su tim porazom izgubili šanse da dođu do drugog mjesta u grupi i eventualnog plasmana na EURO.

Crnogorska selekcija bez pobjede je i poslije petog meča u kvalifikacijama. Upisala je treći poraz, a u ovom kvalifikacionom ciklusu ima i dva remija.

Češka, koja je dobila i prvi međusobni duel pred svojim navijačima dobila 3:0, zabilježila je treću pobjedu.

Crnogorski fudbaleri ni u četvrtom međusobnom duelu nijesu uspjeli da izbjegnu poraz. Češka je pod Goricom bila konkretnija i kvalitetnija, ne mnogo ubjedljiva, ali dovoljno da da upišu tri boda.

Crna Gora, osim na momente, u jubilarnom 100. meču nije pokazala mnogo, odigrala je loše u odbrani, sa dosta grešaka nakon prekida, a u napadu neorganizovano i bez ideje.

Češka je povela golom Tomaša Součeka u 54. minutu. Iskoristio je odlično ubacivanje Vladimira Daride i savladao Petkovića.

Na 2:0, tri minuta kasnije, povisio je Lukaš Masopust i praktično već tada riješio sve dileme.

Konačan rezultat postavio je Darida u sudijskoj nadoknadi iz jedanaesterca.

Najbolju priliku za Crnu Goru imao je Deni Hočko u 22. minutu, iskoristio je odlično ubacivanje Adama Marušića i uhvatio volej, ali je češki golman Tomaš Vaclik inervenisao i izbacio loptu u korner.

Bio je siguran i nakon šuta Marušića u 32, dok su udarci Rista Radunovića i Aleksandra Boljevića, poslije efektnih solo akcija, izblokirani.

Početak meča pripao je gostima, Tomaš Suoček i Patrik Šik dva puta bili su u prilici, ali je crnogorski golman Danijel Petković imao sreće.

U 38. Tomaš Suček je šutirao pored gola, dok je lopta nakon udarca Vladimira Daride u 45. minutu završila na prečki.

U drugom poluvremenu vrijedna pomena bila su samo dva udarca Stefana Mugoše i Fatosa Bećiraja, koji su završili preko gola, kao i šut Aleksandra Boljevića koji je češki golman odbranio.

Vrijedna pomena je i efektna intervencija Petkovića, nakon slobodnog udarca Vladimira Daride u 83. minutu.

U drugom meču te grupe Engleske je u Sautemptonu savladala Kosovo 5:3 i upisala četvrti trijumf.

U ovom kolu slobodna je bila Bugarska.

Engleska je vodeće na tabeli sa maksimalnih 12 bodova. Češka je druga sa devet, dok bod manje ima Kosovo. Po dva boda osvojili su Crna Gora i Bugarska.

Crna Gora će kvalifikacije nastaviti 11. oktobra duelom sa Bugarskom u Podgorici.

Tok meča:

90'+4 Kraj meča!

90'+4 GOL! Darida siguran sa bijele tačke - 0:3.

90'+4 Penal za Čehe! Hoško faulirao Krala.

90'+1 Krmenčik umjesto Šika.

84' Parada Petkovića na šut Daride iz slobodnog udarca. Lopta je otišla u korner.

82' Součeku žuti karton.

82' Boljević probao sa 20 metara, ali pravo u golmana Češke.

76' Izmjena kod gostiju. Kopic umjesto Masopusta.

74' Marušiću žuti karton zbog prigovaranja. I Jankto je zapisan.

73' Dvostruka izmjena Crne Gore. Bećiraj umjesto Radunovića, Savićević mijenja Kosovića.

68' Prinudna izmjena kod domaćih. Bakić umjesto Vukčevića kojeg je Kral grubo udario.

58' GOL! Gosti dupliraju prednost - 0:2. Masopust trese našu mrežu ponovo nakon prekida.

54' GOL! Češka je povela iz prekida - 0:1. Souček je pogodio glavom na ubačaj Jankta.

46' Izmjena kod Čeha. Brabec umjesto Suhija.

46' Krenulo drugo poluvrijeme.

45'+1 Kraj prvog poluvremena. Češka više dominirala, "sokoli" prvi ozbiljno zaprijetili.

45' Česi kreću u novi napad i uspijevaju preko Daride da pogode prečku. Dosta sreće za naše momke.

44' Jankto umalo da ugura loptu u našu mrežu nakon kornera i gužve u šesnaestercu.

39' Gosti pokušavaju da priprijete preko Součeka. Ostao je sam nakon kornera, ali na sreću bio je neprecizan i lopta odlazi pored stative.

34' Crna Gora nastavlja da pritiska i stvara šanse. Dva opasna napada smo imali preko Radunovića i Boljevića.

32' Pokušaj Mugoše, ali golman Čeha na mjestu.

22' Prva prilika za Crnu Goru! Hočko je uspio da uputi volej na ubačaj Marušića, ali golman gostiju brani i šalje loptu u korner.

15' Gosti dominiraju. Masopust je probao da šutne iz prve na dodavanje Krala.

8' Česi ponovo opasni. Ovaj put nakon prekida. Suoček i Šik su pokušali da iskoriste gužvu u našem kaznenom prostoru. Dosta sreće za Petkovića.

1' Utakmica je počela. Češka krenula opasno.

Crna Gora: Petković - Marušić, Lagator, Tomašević, Radunović - Vukčević, Hočko - Boljević, Kosović, Vešović - Mugoša.

Češka: Vaclik - Koufal, Čelustka, Suhi, Boril - Darida, Suoček - Masopust, Kral, Jankto - Šik.