06. 10. 2019. 17:58   >>  18:06

SERIJA A

Romi poništen gol za pobjedu, Bolonja ispustila trijumf

Fudbaleri Rome i Kaljarija igrali su danas neriješeno 1:1, dok su Bolonja i Lacio remizirali 2:2 u sedmom kolu italijanske Serije A.

Roma se pred svojim navijačima prilično mučila protiv Kaljarija, stigla do preokreta u 90. minutu, ali je gol za trijumf poništen zbog faula Nikole Kalinića nad Lukom Čepitelijem.

Kaljari je vodio od 26. minuta golom Žoaa Pedra iz jedanaesterca, da bi Roma izjednačila u 31. autogolom Luke Čepitelija.

Preokret Rome viđen je u 90. minutu, ali je poslije nekoliko minuta pregledanja VAR snimka pogodak Kalinića poništen.

Roma je peta sa 12 bodova, dok je Kaljari sedmi sa 11.

Bolonja je predvođena Sinišom Mihajlovićem sa klupe igrala pred svojim navijačima neriješeno 2:2 protiv Lacija.

Domaćin je dvaputa imao prednost, ali je Lacio oba puta uspio da se vrati.

Vodeći gol za Bolonju postigao je Ladislav Krejči u 21. minutu, ali je samo dva minuta kasnije Čiro Imobile donio izjednačenje.

Novi prednost timu Siniše Mihajlovića donio je Rodrigo Palasio u 31. minutu, ali je Imboile u 39. postavio konačnih 2:2.

Atalanta je pred svojim navijačima pobijedila Leče sa 3:1.

Srpski fudbaler Nikola Milenković postigao je pobjedonosni gol za Fiorentinu u trijumfu "viole" nad Udinezeom od 1:0.

Milenković je u 72. minutu bio najviši u skoku poslije korenera sa desne strane, koji je izveo Erik Pulgar, i glavom prosledio u mrežu Udinezea.

Udineze je u 34. minutu stigao do prednosti, ali je pogodak Ilije Nestorovskog poništen nakon pregledanja usporenog snimka.

Fiorentina je šesta sa 11 poena, dok je Udineze 14. sa sedam.