[ rtcg.me, mina ]

14. 10. 2019. 22:35   >>  23:25 25

KVALIFIKACIJE ZA EP

Crna Gora nemoćna u Prištini

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je od Kosova u Prištini 2:0, u utakmici osmog kola A grupe kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo.

To je četvrti poraz crnogorske selekcije, koja je u dosadašnjem dijelu kvalifikacija bez pobjede sa tri remija.

Kosovo je večeras nadigralo crnogorsku selekciju, a trijumf domaćina mogao je biti i ubjedljiviji.

Izabranici selektora Faruka Hadžibegića ponovili su loše izdanje iz prethodnih duela, odigrali bez ideje i želje u napadu, sa dosta grešaka u odbrani.

Domaćin je poveo golom Amira Rahmanija u desetom minutu, nakon greške golmana Danijela Petkovića.

On je, nakon ubacivanja iz kornera, loše procijenio let lopte i omogućio Rahmaniju da sa sedam-osam metara glavom ubaci loptu u prazan gol.

Minut ranije Kosovo je imalo šansu da povede, Petković je ispustio loptu, a Darko Bulatović ispred Fidana Aljitija izbacio u korner.

Na 2:0 povisio je Vedat Murići, koji je iz drugog pokušaja savladao rezervnog crnogorskog Milana Mijatovića.

Mijatović, koji je zamijenio povrijeđenog Petkovića, odbranio je njegov prvi šut, ali je napadač Fenerbahčea ponovo reagovao i ubacio loptu u gol.

U 24. minutu udarac Miljota Rašice završio je pored gola, dok je udarac Murićija glavom sa desetak metara golman Mijatović odbranio.

Murići je u drugom poluvremenu još tri puta bio u šansi, ali nije uspio da ih realuzuje.

Prvu priliku za Crnu Goru imao je Aleksandar Boljević u 30. minutu, ali je kosovski golman Arijanet Murić, porijeklom iz Rožaja, odbranio i izbacio loptu u korner.

Boljević je i u drugom pluvremenu bio u šansi, ali je Murić bio siguran.

U drugom duelu A grupe Engleska je u Sofiji pobijedila Bugarsku 6:9.

Engleska će biti posljedni rival crnogorskim fudbalerima u kvalifikacijama, 14. novembra na Vembliju.

Tok meča:

Kraj meča.

90' Mijatović je odbio duel jedan na jedan sa Murićijem.

67' Murići je šutirao glavom sa tri, četirii metra, pogodio je prečku, potom Celina šutira sa 10-11 metara zamalo pored gola.

60' Vovoda je ubacio sa desne trane, zamalo je zakasnio Haderđonaj.

53' Lagator sa 13-14 metara preko gola.

50' Oldičan šut Rašice sa ivice kaznenog prostora, lopta je otišla tik pored stative.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

35' Kosovo vodi 2:0. Odličan kontranapad koji je krunisao Murići , pošto je iz drugog pokušaja matirao Mijatovića.

32' Nova velika prilika za domaćina. Murići glavom u padu sa pet metara, Mjitaović brani.

30' Konačno smo stvorili priliku - Boljević je gađao pod prečku, Murić je krajnjim naporom dobio loptu u korner.

28' Bulatović je izblokirao Haderđonaja.

25' Kakva šansa za Kosovo! Rašica je sa 10-ak metara iskosa sa lijeve strane pogodio spoljnji dio mreže.

20' Haderđonaj je spuštio loptu do Murićija, koji je srećom na petercu nije prihvatio...

14' Petković je izašao zbog povrede, zamijenio ga je Mijatović.

11' A iz tog kornera primili smo gol! Još jedna greška Petkovića, koji je loše procijenio loptu, kaznio je to kapiten domaćih Rahmani.

10' Loša intrevencija Petkovića, a potom je Bulatović u posljednjem trenutku interevnisao i izbacio loptu u korner...