4.1 °C

SITI NA MINUS ŠEST 20. 10. 2019. 19:43   >>  19:39 0

SITI NA MINUS ŠEST

Junajted ispustio pobjedu protiv Liverpula

Fudbaleri Mančester junajteda i Liverpula igrali su večeras neriješeno 1:1 u derbiju devetog kola engleske Premijer lige.

Meč dva najtrofejnija engleska kluba opravdao je epitet derbija, iako pozicije na tabeli i forme prije meča nijesu najavljivali tako nešto.

Prvi dio meča na stadionu Old Traford bio je izjednačen, oba tima su imali svoje šanse, s tim što je Junajted u 36. minutu uspio da iskoristi svoju i preko Markusa Rašforda dođe do prednosti.

Ekipa Ole Gunar Solskjera u drugom poluvremenu imala je dvije solidne prilike da udvostrči prednost i pratično riješi derbi, ali Rašford, a potom Fred nijesu savladali De Heu.

Liverpul je u samom finišu utakmice pritisao rivala, što je donijelo rezultat u 85. minutu kada je Adam Lalana iskoristio centaršut Endija Robertsona s lijeve strane i pogodio za 1:1.

Ovo je prvi remi Liverpula u ovogodišnjem izdanju Premijer lige, pa sada na prvom mjestu ima 25 bodova, šest više od sitija, dok je Junajted 13. sa deset.