27. 11. 2019. 21:10 >> 21:13

LIGA ŠAMPIONA

Remi Valensije i Čelsija, Zenit nadigrao Lion

Valensija i Čelsi igrali su neriješeno 2:2, u petom kolu Grupe G Lige šampiona.

Valensija je na svom terenu bila na pragu poraza, pošto je Čelsi poslije preokreta golovima Matea Kovačića u 41. i Kristijana Pulišića u 50. minutu vodio sve do same završnice, ali je domaćin ipak u 82. preko Danijela Vasa došao do izjednačenja.

Prethodno vodeći gol za Valensiju postigao je Karlos Soler 40. minutu.

Valensija i Čelsi imaju po osam bodova na čelu Grupe H, dok Ajaks s utakmicom manje ima sedam, a Lil jedan bod.

Zenit je pred svojim navijačima savladao Lion 2:0 i došao do veoma bitne pobjede pred posljednje kolo.

Golove za trijumf ruskog tima postigli su Artjom Dzjuba u 42. minutu i Magomed Ozdoev u 84. minutu.

Zenit i Lion poslije pet utakmica imaju po sedam bodova i nalaze se na diobi drugog mjesta Grupe G.