-3.6 °C

SERIJA A 07. 12. 2019. 23:09   >>  23:05 0

SERIJA A

Lacio savladao Juve, remi Napolija

Fudbaleri Lacija pobijedili su večeras na svom terenu Juventus sa 3:1 u derbiju 15. kola italijanske Serije A.

Juventus je u 25. minutu došao do prednosti Kristijana Ronalda, da bi izjednačenje Laciju donio Felipe Luis u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Preokret Laciju donio je Sergej Milinković-Savić u 74. minutu, samo pet minuta pošto je vezista Juventusa Huan Kuadrado dobio direktan crveni karton.

Najbolji strijelac Lacija Čiro Imobile u 79. minutu imao je priliku da riješi pitanje pobjednika, ali mu je Vojćeh Sčensni odbranio jedanaesterac, a potom i šut poslije odbitka.

Trijumf Lacija, prvi nad Juventusom poslije 16 godina u Rimu, ovjerio je Felipe Kasijedo u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Lacio je treći na tabeli Serije A sa 33 boda, dok je Juventus drugi sa 36.

Trener fudbalera Napolija Karlo Ančeloti nalazi se pred otkazom, pošto njegova ekipa danas ni u devetoj uzastopnoj utakmici u svim takmičenjima nije uspjela da pobijedi.

Napoli je danas u gostima igrao neriješeno 1:1 s Udinezeom, a Ačelotijevu ekipu poraza je spasao pogodak Pjotra Zjelinskog u završnici susreta.

Napolitanci su na današnjem gostovanju imali gol zaostatka i gotovo da nijesu priprijetili rivalu u prvom poluvremenu, ali se situacija djelimično promijenila kada je Fernando Ljorente ušao umjesto Lorenca Insinjea.

Napoli je sedmi na tabeli Serije A sa 21 bodom.