Mina

11. 12. 2019. 19:05 >> 13:33

REMI TITOGRADA I SUTJESKE

Budućnost u finišu slomila Rudar za plus pet

Fudbaleri Budućnosti ostvarili su pobjedu, dok je Sutjeska osvojila samo bod u 19. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je u Podgorici savladala pljevaljski Rudar 2:0 i ostvarila četvrtu uzastopnu, ukupno 13. pobjedu ove sezone.

Do pobjede došla je golovima Petra Grbića u 76. i Mihaila Perovića u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Sutjeska je u podgoričkom naselju Stari aerodrom igrala sa OFK Titogradom neriješeno 1:1.

Domaćin je poveo golom Marka Miličkovića u 28, a bod zvaničnom šampionu donio je Stefan Nikolić u 76. minutu.

Pobjede u ovom kolu ostvarili su fudbaleri Grblja i Koma.

Grbalj je u Radanovićima pobijedio Iskru iz Danilovgrada 3:1 i prekinuo seriju od 15 prvenstvenih utakmica bez pobjede.

Posljednjeplasirani tim na tabeli do druge pobjede ove sezone vodili su Boban Đorđević u 11, Aleksandar Macanović u 39. i Dejan Račić u 72. minutu.

Jedini pogodak za Iskru postigao je Ivan Vuković u 68. minutu.

Iznenađenje je priredio i Kom, koji je u poodgoričkom naselju Zlatica savladao Zetu 1:0.

Odlučujući pogodak za četvrti trijumf Koma postigao je Žarko Popović u 52. minutu.

Pobjednika nije bilo u duelu Petrovca i Podgorice, koji je završen 1:1.

Podgorica je povela golom Anđelka Jovanovića u 10. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat Boris Kopitović u 28. minutu.

Budućnost, nakon 19. kola, sa utakmicom manje zauzima čelnu poziciju na tabeli sa 41 bodom.

Sutjeska je je druga sa 36, Iskra je treća sa 32, a četvrta Zeta sa 28 bodova.

Trofej Radija Crne Gore: Đorđević povećao vođstvo

Fudbaler Grblja, Boban Đorđević sa devet postignutih golova zauzima čelnu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Gol manje postigao je Boris Kopitović iz Petrovca, Marko Ćetković iz Sutjeske sedam, dok su se po šest puta u listu strijelaca upisali Draško Božović iz Budućnosti, Sava Gardašević iz Koma, Igor Ivanović iz Budućnosti, Velizar Janketić iz Rudara, Damir Kojašević iz Sutjeske i Goran Vujović iz Koma.

Po pet pogodaka postigli su Stefan Nikolić i Božo Marković iz Sutjeske, Vule Vujačić iz Rudara, Jovan Vujović iz Podgorice i Milan Đurišić iz Iskre.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih pet golgeteri Sutjeske Goran Vujović i Igor Ivanović, igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.