[ Objavio: O.Z. ]

03. 01. 2020. 23:01 >> 23:03

PRIMERA

Sevilja i Bilbao remizirali, Unal spasao Valjadolid

Fudbaleri Sevilje remizirali su protiv Atletik Bilbaoa na domaćem terenu rezultatom 1:1, u 19. kolu španske Primere.

Gosti su poveli već u 15. minutu kada je Ander Sapa dočekao dugu loptu Martineza i spoljnim dijelom stopala unutar kaznenog prostora savladao nemoćnog Vaclika.

Mnogo ofanzivnije krenuli su fudbaleri Sevilje u drugom poluvremenu, a takav pristup im se i isplatio.

Igrao se 60. minut kada je Okampos probio po desnoj strani i uputio dodavanje ka petercu koje je presjekao Nunez, na njegovu žalost, u sopstvenu mrežu.

Pokušao je nakon toga Dani Garsija da ugrozi gol Sevilje, na drugoj strani je zaprijetio Dijego Karlos, no promjene rezultata do kraja susreta nije bilo.

Fudbaleri Valjadolida i Leganesa odigrali su ranije večeras neriješeno 2:2.

Golove za Leganes postigli su Martin Brajtvajt u 4. i Roke Mesa u 13. minutu, dok je dvostruki strijelac za Valjadolid bio Enes Unal, koji je bio precizan u 8. i 79. minutu.

Poslije golova u prvim minutima i vođstva Leganesa, uslijedio je nešto mirniji period igre.

Drugo poluvrijeme donijelo je dvije velike šanse za Valjadolid, ali ih nijesu realizovali. U samoj završnici utakmice uspjeli su domaći igrači da stignu do drugog pogotka i podijele bodova.

Ekipa Valjadolida zauzima 14. poziciju s 21 bodom, dok je Leganes trenutno na 19. mjestu s 14 bodova.

U sljedećem, 20. kolu španskog prvenstva Leganes će igrati protiv Hetafea, dok će fudbaleri Valjadolida gostovati Osasuni.