12. 01. 2020. 19:47 >> 19:44

ŠESTICA U BIRMINGEMU

Siti preuzeo drugo mjesto, Aguero ušao u istoriju

Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su večeras Aston Vilu na gostujućem terenu sa 6:1 u 22. kolu Premijer lige.

Meč će se pamtiti po tome što je Serhio Aguero postao najbolji inostrani strijelac na Ostrvu.

Argentinac je postigao het trik i došao na kotu 177, dva više od legende Arsenala Tjerija Anrija.

Pored njega, golove za aktuelnog šampiona postigli su Rijad Marez u 18. i 24. minutu, kao i Gabrijel Žesus u prvom minutu sudijske nadoknade prvog dijela igre.

Strijelac jedinog gola za Aston Vilu bio je Anvar Al-Gazi, koji je u 92. minutu bio precizan prilikom izvođenja jedanaesterca.

"Građani" su brzim golom na startu utakmice uspostavili kontrolu nad igrom, te su već na poluvremenu imali prednost od 3:0.

Do isteka 90. minuta Aston Vila je bila bez prave prilike, dok su na drugoj strani svoje šanse propustili David Silva i Gabrijel Žesus, koji je poslije gola imao još nekoliko šansi da uveća prednost svog tima.

U sudijskoj nadoknadi vremena, Ilkaj Gundogan je skrivio jedanaesterac, a siguran izvođač bio je Al-Gazi, koji je ublažio poraz svog tima.

Mančester siti je trenutno drugoplasirani tim, pošto ima 47 bodova, dok se Aston Vila nalazi na 18. poziciji na tabeli engleskog šampionata, s 21 bodom.

U sljedećem, 23. kolu Premijer lige Mančester će gostovati Šefildu, dok će Aston Vila biti domaćin Votfordu.