19. 01. 2020. 22:54   >>  23:09

SERIJA A

Ronaldo dvostruki strijelac u trijumfu

Fudbaleri Juventusa pobijedili su večeras na svom terenu Parmu sa 2:1 u 20. kolu Serije A.

Dvostruki strijelac za Juventus bio je Kristijano Ronaldo u 43. i 58. minutu, dok je jedini gol za Parmu postigao Andreas Kornelijus u 55. minutu.

Prvo poluvrijeme otvoreno je velikom šansom Ronalda, koji je poslije kornera bio najviši u skoku i šutirao glavom, ali je lopta završila iznad gola.

U posljednjim minutima prvog dijela igre ponovo se Portugalac našao u prilici, kada je poslije prodora šutirao s ivice šesnaesterca i pogodio za vođstvo "stare dame".

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela priliku za gol imao je i Aron Remzi, ali je šutirao pored gola.

Drugo poluvrijeme nastavljeno je u istom ritmu, a Parma je prvu priliku uspjela da iskoristi i dođe do pogotka. Poslije kornera glavom je šutirao Kornelijus i donio rezultatsko izjednačenje.

Takav rezultat nije dugo bio na snazi pošto je samo tri minuta kasnije Ronaldo ponovo bio precizan.

Poslije centaršuta zahvatio je loptu i šutirao u lijevu stranu za 2:1.

U završnici meča priliku je imala i Parma, ali se rezultat nije mijenjao.

U zaustavnom vremenu ponovo je Ronaldo bio u gol šansi, najprije je šutirao poslije solo prodora, da bi pokušao ponovo glavom poslije kornera.

"Stara dama" nalazi se na prvom mjestu na tabeli Serije A s 51 bodom, dok je Parma na sedmoj poziciji s 28 bodova.

U sljedećem kolu Juventus će gostovati Napoliju, dok će Parma dočekati Udineze.