[ Objavio: O.Z. ]

16. 02. 2020. 19:36   >>  19:37

KONAČNO POBJEDA "TOBDŽIJA"

Arsenal ubjedljiv protiv Njukasla

Fudbaleri Arsenala pobijedili su danas Njukasl sa 4:0, u 26. kolu Premijer lige.

Strijelci u Londonu bili su Pjer-Emerik Obamejang, Nikola Pepe, Mesut Ozil i Aleksandar Lakazet. Svi golovi su postignuti u drugom poluvremenu.

Nije bilo golova u provom poluvremenu, a oba tima imala su po jednu dobru priliku, piše Sport klub.

Mogao je Njukasl do vođstva u 15. minutu kada je sjajnu šansu propustio Džoelinton, lopta je otišla pored gola.

Domaći su najbolju priliku u prvih 45. minuta imali preko Škodrana Mustafija, njegov pokušaj nakon kornera je blokiran.

Prvi gol viđen je u 54. minutu. Odlično je centrirao Pepe, a Obamejang odlično glavom šalje loptu u mrežu.

Nepuna tri minuta kasnije Pepe se i sam upisao u strijelce. Bakajo Saka je centrirao, Pepe je prihvatio loptu u kaznenom prostoru i poslao je u gol uz lijevu stativu.

Priliku da se vrati u meč Njukasl je propustio u 63. minutu. Klarkov šut iz blizine je izblokiran. Neprecizan je desetak minuta kasnije bio i Alan Sent-Maksimin, a kazna je stigla u vidu novog gola Arsenala.

Ovoga puta asistent je bio Aleksander Lakazet, a Mesut Ozil odlično i snažno šutira po sredini gola i Dubravka ostaje nemoćan.

Kada je izgledalo da je sve gotovo, i Lakazet je matirao Dubravku snažnim šutem iz kaznenog prostora za konačnih 4:0 u petom minutu nadoknade.

Arsenal je 10. na tabeli engleskog prvenstva sa 34 boda, dok Njukasl ima 31 i zauzima 13. mjesto.