Izvor: Sport klub [ Objavio: O.Z. ]

16. 02. 2020. 23:04   >>  23:14

RAZOČARENJE NA "BERNABEU"

Kiks Reala, Selta osvojila bod u Madridu

U posljednjem nedjeljnom meču 24. kola Primere Selta je osvojila bod na gostovanju Real Madridu- 2:2.

Povela je ekipa iz Viga nakon samo sedam minuta meča golom Fedora Smolova i taj rezultat bio je na snazi sve do 52. minuta iako je Real imao nekoliko dobrih prilika da do izjednačenja dođe i u prvom poluvremenu.

Igrao se 49. minut kada je Serhio Ramos postigao gol, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.

Nepuna tri minuta kasnije, Toni Kros iskoristio je dodavanje Marsela i doneo Realu izjednačenje.

Domaćin je poveo golom Serhija Ramosa sa bijele tačke u 65. minutu. Ruben Blanko napravio je faul za kazneni udarac.

Selta se ni nakon ovoga nije predavala i do izjednačenja je došla u 85. minutu. Denis Suarez je ubacio loptu u kazneni prostor gdje je odlično primio i u gol poslao Santi Mina.

Real je do kraja preko Karima Benzeme imao priliku za pobjedu, ali je Francuz bio neprecizan.

Real nakon ovog iznenađujućeg remija ostaje na prvom mjestu na tabeli, ali sa samo jednim bodom prednosti u odnosu na Barselonu.

Za Seltu ovaj bod znači da je iznad opasne zone, ali sa istim brojem bodova kao i Majorka koja je prva "ispod crte".