[ Mina ]

23. 02. 2020. 18:56   >>  19:09 1

TITOGRAD TONE

Budućnost opet na plus 8, preokret Rudara

Fudbaleri Budućnosti pobijedili su danas u Podgorici gradskog rivala, ekipu Koma 2:0, u posljdnjem meču 21. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Lider šampionata do 15. pobjede ove sezone došao je golovima Panajotisa 28. i Miloša Raičkovića u 74. minutu.

Pobjedu u gostima ranije danas upisao je Rudar koji je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladao ekipu Titograda 3:1.

Domaćin je poveo golom Aldena Škrijelja u desetom minutu.

Izjednačio je Velizar Janketić u 61, a isti igrač, pet minuta kasnije, donio je potpuni preokret.

Konačan rezultat, za osmi trijumf pljevaljskog tima, postavio je Vule Vujačić u 86. minutu.

Rudar je šesti sa 27 bodova, dok Titograd dijeli osmo mjesto sa Petrovcem, oba tima imaju po 22.

Sutjeska i Iskra igrali su juče u Nikšiću 1:1, a pobjednika nije bilo ni u duelu Petrovca i Zete, koji je završen 2:2.

Bez pobjednika i golova u Kotoru igrali su Grbalj i Podgorica (0:0).

Budućnost je, nakon 21. kola, vodeća na tabeli sa 48 bodova i ima osam više od drugoplasirane Sutjeske.

Iskra je treća sa 36, na četvrtom mjestu je Zeta sa 29, dok je bod manje osvojila Podgorica.

Trofej Radija Crne Gore: Đorđević i dalje na čelu

Fudbaler Grblja, Boban Đorđević sa devet postignutih golova zauzima čelnu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Gol manje postigli su Igor Ivanović iz Budućnosti, Marko Ćetković iz Sutjeske, Velizar Janketić iz Rudara i Boris Kopitović, koji je u jesnjem dijelu prvenstva igrao za Petrovac.

Po sedam puta u listu strijelaca upisali su se Draško Božović iz Budućnosti, Damir Kojašević iz Sutjeske i napadač Rudara, Vule Vujačić.

Po šest golova postigli su Sava Gardašević iz Koma, Goran Vujović iz Koma i Stefan Nikolić iz Sutjeske, a po pet Božo Marković iz Sutjeske, Dušan Stojiljković (Budućnost), Jovan Vujović iz Podgorice i Milan Đurišić iz Iskre.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih pet golgeteri Sutjeske Goran Vujović i Igor Ivanović, igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.