[ rtcg.me, beta ]

26. 02. 2020. 22:54 >> 23:18

OSMINA FINALA LŠ

Preokret Sitija, Juve pao u Lionu

Mančester siti je napravio veliki korak ka četvrtfinalu Lige šampiona, pošto je u prvom meču osmine finala savladao Real u Madridu 2:1. U drugom meču večeri, Lion je iznenadio Juventus 1:0.

U prvom poluvremenu meča u Madridu nije bilo golova, a dobre šanse nijesu iskoristili Gabrijel Žezus i Kevin de Brujne, na jednoj, i Karim Benzema, na drugoj strani.

U nastavku, u momentima potpune dominacije Sitija, poveo je Real.

Isko je u 60. minutu primio loptu u šesnaestercu koju je poslao Vinisijs i mirno je poslao u lijevu stranu gola za vođstvo Reala.

Siti je u 78. minutu stigao do izjednačenja nakon što je De Brujne lijepo ubacio loptu u kazneni prostor, a Žezus pogodio glavom za 1:1. Domaći fudbaleri su odmah tražili prekršaj nad Ramosom, ali sudije su priznale gol.

Pet minuta kasnije na semaforu je pisalo 1:2. Danijel Karvahal je oborio Rahima Sterlinga u kaznenom prostoru, sudija je pokazao na bijelu tačku, a siguran izvođač bio je De Brujne.

Da situacija po Real bude još gora pobrinuo se Serhio Ramos koji je u 86. minutu zaradio crveni karton.

Jedini gol na meču u Lionu postigao je Luka Tusar u 31. minutu nakon centaršuta Auara s lijeve strane.

Lion je bio mnogo bolji rival u prvom poluvremenu, a pored gola imao je još dvije sjajne prilike, obje preko Karla Toko-Ekambija. On je prvo u 21. minutu pogodio pečku, a potom je u 41. minutu iz odlične pozicije poslao loptu malo iznad prečke.

Juventus je u nastavku pojačao pritisak, imao je i dobre prilike preko Paula Dibale i Gonsala Iguaina, ali nije uspio da zatrese mrežu domaćeg tima.

Revanš mečevi na programu su 17. marta u Torino i Mančesteru.

Kraj na oba meča.

85' Ramos je dobio crveni karton, pošto je kao posljrfnji igrač odbrane srušio Žezusa.

82' Preokret na "Bernabeuu"! Rezervista Sterling je iznudio penal, koji je u vođstvo pretvorio De Brujne.

78' Izjednačenje u Madridu! Žezus je pogodio glavom sa pet metara, nakon centaršuta De Brujnea. Brazilac je tom priliko blago odgurnuo Ramosa, ali sudija se nije oglasio...

69' Dibala je pokušao nakon centaršuta Sandra, lopta je otišla pored stative.

60' Real je poveo! Vinisijus je oduzeo loptu Vokeru i asistirao Isku, koji je sa 10-ak metara pogodio donji desni ugao gola Edersona.

56' Još jednom Marez, izbjegao je ofsajd zamku i šutirao sa 12-13 metara , Kutroa sjajno brani.

50' Greška Kazemira na sredini, sijevnula je kontra. De Brujne za Mareza, koji je plasirao loptu sa 15-16 metara, pored stative.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

47' Pokušao je Žezus nakon kornera, ali je Kazemiro a gol-linije otklonio opasnost.

41' Opet Ekambi prijeti, šutirao je preko gola.

31' Šok za Juve, Lion je poveo! Ouar je probio po lijevoj strani i centrirao, a Tusar iz blizine poslao loptu u mrežu.

30' Uzvraća Real, centaršut Mendija i udarac glavom Benzeme sa šest-sedam metara, Ederson brani, a potom se Vinisijus u izglednoj situaciji okliznuo...

22' Odličan udarac Ekambija glavom, prečka je spasila Juve!

21' Velika prilika za Siti. Žezus je šutirao iskosa sa lijeve strane, izvanredna odbrana Kurtoe.

Bez uzbuđenja u Madridu u prvih 15 minuta.

5' Ubacivanje Ronalda, za malo je zakasnio Kvadrado...