[ Objavio: O.Z. ]

27. 02. 2020. 21:30 >> 23:00

PROŠLI BAJER I VOLFSBURG

Klajvert odveo Romu u 1/8 finala, ispao AZ

Roma je prošla u osminu finala Lige Evrope, gdje neće biti Porta, AZ Alkmara, Espanjola.

Roma je na gostovanju Gentu izborila 1:1, i zahvaljujući pobjedi u prvom meču od 1:1 plasirala se među najboljih 16.

Džonatan Dejvid je u 25. minutu donio prednost belgijskom timu, ali je Džastin Klajvert samo četiri minuta kasnije postigao zlata vrijedan gol za Romu.

Prolaz u osminu finala obezbijedio je i Bajer Leverkuzen koji je, poslije pobjede od 2:1 u prvom meču, i večeras bio bolji od Porta slavivši sa 3:1. Golove za pobjednički tim postigli su Lukas Alario, Kerem Demirbaj i Kaj Haverc.

Volfsburg je su u gostima pobijedio Malme sa 3:0 i tako potvrdio trijumf od 2:1 iz prvog meča. Strijelci za njemački tim bili su Josip Brekalo, Janik Gerhardt i Žoao Viktor.

Fudbaleri Espanjola pobijedili su Vilverhempton sa 3:2, ali to im nije bilo dovoljno za prolaz dalje nakon ubjedljivog poraza od 4:0 u prvom meču.

LASK je nastavio da niže iznenađenja, pošto je golovima Marka Roguža slavio na svom terenu sa 2:0, i nakon 1:1 iz prve utakmice, eliminisao AZ Alkmar, dok je Bazelu poslije 3:0 večeras bila dovoljna i minimalna pobjeda protiv APOEL-a za prolaz u osminu finala.

Žrijeb parova osmine finala održaće se sjutra.