27. 02. 2020. 23:10   >>  23:19

LIGA EVROPE

Kraj za Ajaks, Junajted ubjedljiv, Inter bez aplauza

U četvrtak su se igrali drugi mečevi prvog kola nokaut-faze Lige Evrope, a prolaz dalje obezbijedile su ekipe Hetafea, Šahtjora, Kopengagena, Intera, Mančester Junajteda i Sevilje.

Inter je bugarski Ludogorec dočekao na praznom stadionu “Đuzepe Meaca” u sklopu borbe protiv epidemije koronavirusa, a Nerozuri su slavili sa 2:1 nakon preokreta i poslije 2:0 u prvom meču prošli dalje. Strijelci za tim iz Milana bili su Biragi i Lukaku, dok je domaćima zaprijetio Oliveira Souza kada je u 26. minutu doveo Bugare u vođstvo, piše Sport klub.

Mančester Junajted je veoma lako slavio protiv Klub Briža na Old Trafordu – bilo je 5:0 za “Crvene đavole”, a meč je odlučila situacija iz 23. minuta kada je Deli dobio crveni karton kojem je prethodilo trominutno gledanje VAR tehnologije.

Penal je iskoristio Bruno Fernandeš, a već u 34. minutu Odion Igalo postigao je svoj prvi gol u dresu Junajteda. U 41. minutu bilo je već 3:0, a srrijelac je bio Mektominej na Fredovu asistenciju.

Upravo je Fred u 82. i 90+3. minutu dokrajčio Belgijance golovima, pa je poslije 1:1 u Brižu prethodne nedjelje Junajted dominantno prošao u narednu rundu, ali ostaje tema za razmišljanje šta bi bilo da Briž nije dobio “duplu kaznu” u 23. minutu. Bio je to sedmi uzastopni meč u kojem Junajted nije poražen.

Kopenhagen je slavio u Glazgovu protiv Seltika sa 3:1 u fantastičnom drugom poluvremenu i prošao dalje, pošto je u danskoj prijestonici u prvom meču bilo 1:1. Santos je doveo Kopenahen u vođstvo u 51. minutu, Eduar je iz penala donio potencijalne produžetke na oduševljenje Seltik Parka. Ipak, golovima Bila i Endojea u posljednjih 10 minuta Danci su se plasirali u narednu rundu.

Kluž u Sevilji je bio nadomak prolaska dalje, ali je u 87. minutu gol Aleksandrua Paruna poništen, pa je duel završen 0:0. Zbog 1:1 u Rumuniji španski predstavnik se plasirao među najboljih 16 timova.

Ranije u četvrtak plasman u narednu rundu takmičenja obezbijedili su Bašakšehir, Bazel, Vulverhempton, Bajer Leverkuzen, Roma, LASK i Volfzburg.