14.8 °C

02. 07. 2020. 21:55   >>  21:55 0

PRIMERA

Sosijedad u zoni LE, slavila i Osasuna

Fudbaleri Real Sosijedada pobijedili su na svom terenu Espanjol sa 2:1, u utakmici 33. kola španskog prvenstva i popeli se na sedmo mjesto na tabeli.

Sosijedad je prvi postigao gol, u petom minutu, ali je poslije upotrebe VAR tehnologije pogodak Vilijana Žozea poništen zbog ofsajda.

Espanjol je pet minuta kasnije poveo golom Davida Lopesa, a izjednačio je Vilijan Žoze u 56. minutu. Pobjedu domaćima donio je Aleksandar Isak pogotkom u 84. minutu.

Sosijedad sada ima 50 bodova i popeo se na sedmo mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evropa.

Espanjol je umanjio šanse za opstanak, poslije 19. poraza zauzima posljednje mjesto na tabeli sa 24 boda.

Fudbaleri Osasune pobijedili su kao gosti Eibar sa 2:0.

Oba gola postigao je Ruben Garsija, u šestom i 74. minutu.

Osasuna je ostvarila treću uzastopnu pobjedu i skorom od 11 pobjeda, 11 remija i 11 poraza zauzima 11. mjesto na tabeli sa 44 boda.

Eibar je 16. sa 35 bodova i nalazi se na šest bodova od zone ispadanja.