[ Izvor: Portal Pobjeda, Objavila: M.M.Lj. ]

05. 07. 2020. 14:48 >> 14:46
1

CRNOGORSKI NAPADAČ

Dva gola Boskea u pobjedi Daegua

Dejan Damjanović pomjera granice - crnogorski napadač bio je heroj Daegua koji je preokretom slavio u gostima protiv Gvangđua (4:2).

Boske je postigao dva gola - prvi u 51. minutu za vođstvo, a drugi u 54. kada je duplirao prednost svog tima.

Iskusni napadač je pokazao da ne priznaje godine - iako će krajem jula proslaviti 39. rođendan, i dalje igra u velikoj formi.

O tome svjedoči partija u 10. kolu najjače južnokorejske lige, ali i činjenica da je stigao do četvrtog pogotka od početka sezone u kojoj je odigrao sedmu utakmicu.

Domaćin je od 16. minuta imao igrača manje, ali je uspio da povede u 25. minutu preko Silve i zadrži prednost do poluvremena.

Ipak, u nastavku su brojčana prednost i kvalitet Daegua došli do izražaja. Kim Dae-Von je izjednačio, potom je stvar u svoje ruke uzeo Damjanović koji je režirao preokret.

Silva je u 67. minutu vratio nadu Gvangđuu, ali je domći tim u 85. dobio i drugi crveni karton.

Velike rupe na terenu kaznio je Češina u 89. minutu kada je postavio konačnih 4:2.

Bivši reprezentativac Crne Gore odigrao je čitavu utakmicu.

Daegu je četvrti na tabeli, sa 20 bodova, četiri manje od vodećeg Đeonbuka.