05. 07. 2020. 22:04 >> 22:04

SERIJA A

Pobjede Atalante, Sampdorije i Breše

Fudbaleri Atalante pobijedili su na gostujućem terenu Kaljari sa 1:0, u utakmici 30. kola Serije A.

Kaljari je postigao gol u 12. minutu, ali je pogodak Đovanija Simeonea poništen zbog ofsajda. U 26. minutu Kaljari je ostao sa desetoricom pošto je isključen Andrea Karboni kada je napravio penal.

Minut kasnije jedini gol na utakmici postigao je Luis Muriel.

Atalanta ima 63 boda, bod manje od trećeplasiranog Intera. Kaljari zauzima 11. mjesto sa 39 bodova.

Sampdorija je pobijedila Spal sa 3:0 i osvojila važne bodove u borbi za opstanak.

Dvostruki strijelac bio je Karol Linet, koji je golove postigao u 12. minutu i trećem minutu nadoknade prvog poluvremena. Strijelac je bio i Manolo Gabijadini u 45. minutu.

Sampdorija se popela na 14. mjesto sa 32 boda i ima sedam bodova više od Lečea, koji je prvi u zoni ispadanja. Spal je posljednji na tabeli sa 19 bodova.

Breša je pobijedila Veronu sa 2:0, golovima Andree Papetija u 52. minutu i Alfreda Donarume u šestom minutu nadoknade vremena.

Breša je pretposljednja na tabeli sa 21 bodom i nalazi se na šest bodova od sigurne zone. Verona je osma sa 42 boda i ima četiri boda manje od šestoplasiranog Milana.

U ostalim utakmica Fiorentina je kao gost pobijedila Parmu sa 2:1, a Udineze i Đenova odigrali su neriješeno 2:2.

Ranije danas Bolonja je kao gost pobijedila Inter sa 2:1.