29.0 °C

15. 07. 2020. 23:32   >>  23:28 0

PREMIJER LIGA

Liverpul pao na "Emirejtsu", Arsenal ne odustaje od LE

Fudbaleri Arsenala pobijedili su večeras na svom terenu šampiona Premijer lige Liverpul sa 2:1, u utakmici 36. kola i zadržali šanse za plasman u Ligu Evrope.

Liverpul je poveo u 20. minutu golom Sadija Manea, a Arsenal je izjednačio zahvaljujući greškama gostiju. Prvo je pogriješio Virdžil van Dajk pred svojim golom, do lopte je došao Aleksandar Lakazet i izjednačio je u 32. minutu.

Pobjedonosni gol postigao je mladi Ris Nelson u 44. minutu, poslije greške golmana Alisona koji je nespretno dodao loptu do Lakazeta.

Liverpul je već osvojio šampionsku titulu, a poslije druge uzastopne utakmice bez pobjede, odnosno ukupno trećeg poraza u ligi, ima 93 boda.

Arsenal je ostao u igri za plasman u Ligu Evrope. Deveti je na tabeli sa 53 boda, tri manje od Vulverhemptona na šestom mjestu koje vodi u kvalifikacije.