[ Mina ]

29. 08. 2020. 21:55   >>  22:10

TITOGRAD ISPUSTIO POBJEDU

Podgorica deklasirala Budućnost, nula u Tuzima

Fudbaleri Budućnosti poraženi su večeras na DG areni od lidera šampionata, ekipe Podgorice 4:0, u utakmici trećeg kola Telekom Prve crnogorske lige.

Podgorica je zadržala maksimalan učinak u dosadašnjem dijelu takmičenja, a do pobjede došla je golovima Šalete Kordića u 5. i 42, Anđelka Jovanović u 30. i Japanca Arihira Sentokua u 72. minutu.

Budućnost, koja brani trofej, upisala je drugi poraz ove sezone.

Bez pobjednika završen je i duel Dečića i plavskog Jezera, koji su u Tuzima igrali 0:0.

Prvi bod ove sezone osvojila je ekipa OFK Titograda, koja je na Starom aerodromu igrala sa Petrovcem neriješeno 2:2.

Gosti su poveli golom Andrije Ražnatovića u 13. minutu.

Izjednačio je Marko Mrvaljević u 37, a prednost domaćem sastavu donio je Petar Vukčević u 58. minutu iz jedanaesterca.

Konačan rezultat postavio je Nikola Zvrko u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Dueli Sutjeske i Iskre, odnosno Zete i Rudara su odgođeni, a novi termin biće određen naknadno.

Podgorica je, poslije trećeg kola, vodeća na tabeli sa maksimalnih devet bodova.

Po pet bodova osvojili su Jezero i Dečić, dok bod i utakmicu manje ima Iskra.