08. 09. 2020. 22:41 >> 07:56
3

LIGA NACIJA

Crna Gora u nadoknadi do pobjede

Golom Fatosa Bećiraja iz penala u 91. minutu, Crna Gora je savladala Luksemburg u gostima 1:0, u utakmici drugog kola C grupe Lige nacija.

To je drugi trijumf crnogorskih fudbalera, nakon što su na startu slavili u Nikoziji protiv Kipra 2:0.

Izabranici selektora Faruka Hadžibegića u većem dijelu meča bili su u podređenom položaju, a sigurnog poraza spasio ih je golman Milan Mijatović

U 45. minutu Žerson Rodrigeš pogodio je stativu, a odbijenu loptu, a odbijenu loptu, sa sedam-osam metara, Kristofer Martin poslao je preko gola.

Rodrigeš je dva minuta kasnije bio u šansi, ali je Mijatović odbranio, dok je minut kasnije Olivije Til za malo bio neprecizan.

Mijatović je odlično intervenisao i nakon šuta Danela Sinanija u 58. minutu.

Isti igrač, desetak minuta kasnije, bio je u šansi, ali je Mijatović ponovo bio uspješniji.

Istakao se i u šansi Bareiro Martinsa, koji je glavom pokušao da ga savlada.

Crna Gora je u prvom poluvremenu imala više pokušaja, dok je u nastavku potpuno zakazala.

U petom minutu Dino Islamović je pokušao, nakon velike greške golmana Entonija Morisa, ali nije uspio da ga savlada.

Islamović je još dva puta bio šansi, kao i Aleksandar Bojelević, ali je Moris ostao ne savladan.

U sudijskoj nadoknadi Moris je srušio Seada Hakšabanovića i skrivio jedanaesterac, koji je Bećiraj iskoristio i donio pobjedu.

U drugom meču te grupe Azerbejdžan je u Nikoziji slavio protiv Kipra 1:0

Azerbejdžan će biti naredni protivnik Crne Gore, 10. oktobra u Podgorici.

Kraj meča, druga pobjeda "sokola" u Ligi nacija.

91' Kaznili smo domaćina za promašaje! Bećiraj iz penala, koji je izborio Hakšabanović!

87' Savić je dobio žuti, pa će propustiti meč sa Azerbejdžanom-

85' Domaćin je ostao sa igračem manje, jer je Martins dobio drugi žuti zbog simulacije...

75' Četvrta intervencija Mijatovića, sada je odbranio udarac glavom Martinsa.

68' Opet je Mijatović dobio duel sa Sinanijem. Šutirao je napadač domaćih sa peterca iz okreta, naš golman sjajno brani.

66' Til iz slobodnjaka, Mijatović siguran.

58' Sinani sa 20 metara plasira loptu, sjajna intervencija Mijatovića.

47' Rodriges je gađao donji lijevi ugao sa preko 20 metara, Mijatović je odbranio.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

45' Koliko sreće za "sokole" - Rodriges je pogodio stativu, a odbitak je Martins sa sedam, osam metara poslao preko prečke.

35' Uzvraća domaćin, Rodriges je šutirao , Mijatović siguran.

31' Volej Islamovića nakon kornera Hakšabanovića, preko gola.

27' Prvi put je zaprijetio domaći - pokušao je Sinani sa 25 metara , preko gola.

18' Opet Boljević sa distance, opet pravo u golmana Luksemburga.

17' Pokušao je Boljević sa 20 metara, sigurna intervencija domaćeg golmana.

Bez pravih šansi u prvih 10 minuta, igra se između dva šesnaesterca.