12. 09. 2020. 18:19 >> 21:09

"NULA" U DUELU EIBARA I SELTE

Mreže mirovale na otvaranju LaLige

Fudbaleri Eibara i Selte igrali su danas neriješeno 0:0, u prvoj utakmici nove sezone španskog prvenstva.

Eibar je na startu preko Pedra Leona imao veliku priliku, ali je on u trećem minutu iz izgledne situacije šutirao preko gola.

Potom je i bivši igrač Sevilje i Mančester sitija Nolito bio 1 na 1 sa golmanom Selte ali mu je odlično odbranio udarac.

Eibar je takođe imao nekoliko prilika u drugom poluvremenu, ali se mreže nisu tresle, pošto su Bigas i Kike iz dobrih situacija šutirali pored gola.

Eibar je uspio da sačuva rezultat iako je od 87. minuta imao igrača manje zbog drugog žutog kartona i isključenja Papea Diopa.

U drugom meču, fudbaleri Granade pobijedili su na svom terenu ekipu Atletik Bilbao 2:0.

Strijelci za ekipu Granade su bili Anhel Erera u 49. i Luis Milja u 53. minutu.

U drugom kolu ekipa Granade će dočekati Alaves, 20. septembra, dok će ekipa Bilbaa svoj sljedeći prvenstveni meč odigrati kao gost Eibaru 27. septembra.